Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Młode Siewie Wakacje, słodkie wakacje…

Wakacje, słodkie wakacje…

Zewsząd dochodzą mnie wieści; wakacje się kończą. Pogoda się poprawia, dzienna liczba osób online wzrasta, ludzie reklamują podręczniki, na półkach w marketach pojawiły się zeszyty, a znajomi na faceooku’u już rzewnie opłakują swój przyszły los. Ciekawe to, co piszą.

Dzień zaczął się od demotywatora, udostępnionego przez Mateusza. „Nie martw się, jeszcze tylko czterdzieści dwa poniedziałki i znów wakacje” – głosił obrazek, który zmotywował mnie tylko do zastanowienia się nad zdrowiem psychicznym autora. Naprawdę, podziwiam ludzi, którzy mają tak dużo czasu i taką niefrasobliwość, aby śledzić podobne statystyki. Co mnie interesuje, że aż tyle? Autor zamiast liczyć tygodnie, zająłby się czymś pożytecznym i twórczym, a nie denerwowaniem innych, oczywistymi rzeczami. Bo jednak żal minionego lata. Ostatniego szkolnego. I to najbardziej denerwuje.

Później było kilka innych osób zachęcających do protestów „planowanych” na początku września. Cel? Przedłużenie wakacji. Powód? Pogoda. Efekt? Siedem tysięcy osób za. Moja ocena? Poniżej wszelkiej krytyki. Nie to żebym tęsknił za szkołą, ale podobne apele mnie mierzwią. Perfekcyjnie na jeden taki odpowiedziała Dagmara. W kilku, niekoniecznie politycznych słowach, zasugerowała autorowi, że zaszkodziło mu sierpniowe słońce skoro wpadł na taki pomysł i musi kochać inaczej skoro myśli, że to coś da. To tyle jeżeli chodzi o tłumaczenie na nasz język. Oczywiście translacja nie oddaje nawet krzty uroku i piękna jakie były zawarte w wypowiedzi Dagmary, ale tylko takim językiem mogę się tutaj posługiwać. Ten oryginalny jest okropnie wulgarny i niegrzeczny. Potępiłbym go zdecydowanie, gdyby nie to, że sens wypowiedzi doskonale oddał to, co sobie akurat pomyślałem.

Następne było pobożne życzenie Pawła aby rok szkolny minął tak szybko jak wakacje. Musze zmartwić kolegę. Niestety rok kalendarzowy ma miesięcy dwanaście, wakacje dwa a więc na rok szkolny zostaje pozostałe dziesięć. Może trudno będzie mu to zrozumieć, ale to prawie dwa razy więcej niż wakacje. Nawet jeżeli odjąć, święta, ferie i weekendy zostaje sporo czasu (nie będę liczył ile z powodów zawartych w pierwszym akapicie). A więc proszę kolegę o przełamanie naturalnych oporów, zmobilizowanie się, zmuszenia do tytanicznego wysiłku i głębszą analizę tego co się zamieszcza w sieci. Wakacje są krótsze niż rok szkolny. I to zdecydowanie. Obalamy więc mit.

Na koniec dnia zauważyłem spostrzeżenie Kasi. Wyglądało ono mniej więcej tak, że człowiek, gdy zamyka o 13.45 na moment oczy, będąc na lekcjo to po otwarciu będzie miał tę samą godzinę. Inaczej jest przy wstawaniu. Gdy zamkniemy oczy i za chwilę otworzymy, to okaże się, że minęło przynajmniej piętnaście minut cennego czasu. Bardzo ciekawe i słuszne spostrzeżenie. Podobnego nie powstydziłby się nawet amerykański naukowiec. Co z tego jednak? Kolejny przykład świadczący, że młodzi ludzie mają w wakacje dużo wolnego czasu i suma summarum szkoła to ciekawa dla nich propozycja.

Skończmy więc płacze, lęki i narzekania. Szkoła to podobno najlepsze lata życia więc sugeruję pozbierać się do kupy i korzystać ile się da. A z ogłupianiem się przed innymi w Internecie dajcie sobie spokój. Serwisy takie jak kwejk.pl, demotywatroy.pl i wszystkie pochodne mózgotrzepy prowadzą tylko do obniżenia poziomu myślenia w społeczeństwie. A to z perspektywy przyszłości wydaje się groźne.


Tomek Kaczmarek

II LO w Sieradzu

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipySynku, jak mogłeś...

Matka strasznie beszta syna, który wybrał się do klubu ze striptizem.
- Jak mogłeś! To straszne, to obrzydliwe! Pewnie widziałeś tam rzeczy, których nie powinieneś zobaczyć!
- Tak. - odpowiada syn - Widziałem tam ojca!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u