Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Młode Siewie PIÓRNIK - Pierwsze wrażenie? Czy rzeczywiście jest tak ważne?

PIÓRNIK - Pierwsze wrażenie? Czy rzeczywiście jest tak ważne?

PIORNIK1Otóż tak. Według badań mamy tylko jedenaście sekund na zrobienie dobrego pierwszego wrażenia. Nie ważne czy jest to rozmowa z klientem, randka, ubieganie się o pracę, czy impreaza. To, jak odbiorą nas inni, ma horrendalne znaczenie w naszych późniejszych relacjach z ludźmi.

 

Niewiarygodne, ale tych kilkanaście sekund decyduje o tym, jak zostaniemy odebrani i będziemy postrzegani przez inne osoby. Tak wyrobiona ocena pozostanie na bardzo długi czas i będzie ją niezmiernie trudno później zmienić. Warto więc zwrócić uwagę na to, jakie czynniki pomogą nam zrobić dobre wrażenie, a jakich wręcz powinniśmy unikać:
Ubiór. Ubierajmy się stosownie do okazji. Nie przychodźmy na rozmowę kwalifikacyjną w dresach jeśli ubiegamy się o pracę. Jednak nie ma potrzeby zakładania garnituru jeśli naszym zadaniem będzie praca w warsztacie samochodowym. Ubierając się w szykowną marynarkę na koncert rockowy, wyglądać będziemy co najmniej dziwnie. I takie też będziemy robić wrażenie. Poświęćmy zatem chwilę czasu na dobór odpowiedniego ubioru do sytuacji, a zyskamy sporo plusów w oczach innych. Pamiętajmy jednak aby nie przesadzać; w zależności od sytuacji ubiór schludny i prosty wygrywa w porównaniu z nieco ekstrawaganckim. Takim o dziwnych dla innych wzorach, kolorach czy kształtach. No chyba, że wybieramy się na bal karnawałowy...

Oprócz ubioru niezwykle ważną rzeczą jest zachowanie stosowne do sytuacji i zwyczajny usmiech na twarzy. Osoby uśmiechnięte odbierane są jako pozytywne, szczere, łatwiej zdobywające zaufanie. Mało tego, częściej mogą się wykazać atrakcyjnością w oczach płci przeciwnej. Uśmiechajmy się więc jak najwięcej! Ważne tylko aby był to naturalny uśmiech, a nie przesadzony i robiony z sytuacyjnego przymusu. Wierzę, że takiego uśmiechu nam Polakom nie brakuje. Bądźmy otwarci i pewni siebie. Pokażmy, że naprawdę interesujemy się innymi osobami. Kiedy trzeba, bądźmy dobrymi słuchaczami, nie przerywajmy innym podczas ich wypowiedzi, sami oczekując tego w zamian. Utrzymujmy kontakt wzrokowy – pokazuje to naszą pewność siebie, a także to, że nie jesteśmy obojętni wobec rozmówcy i nie myślimy o czymś innym. Upodobniajmy się do innych osób. Wychwyćmy klimat spotkania, poruszajmy tematy, które lubią nasi rozmówcy. Dzielmy się swoimi pasjami, a sprawimy, że zostaniemy zapamiętani w pozytywnym świetle. I przede wszystkim bądźmy naturalni.

Udawanie na siłę kogoś innego nie przyniesie zamierzonego efektu, a nienaturalność jest bardzo łatwo wykryć. I zawsze pamiętajmy; raz zbudowane pierwsze wrażenie jest niezmiernie trudne do zmiany. Na takową trzeba później długo pracować.

Sebastian Jędrzejczak

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipySynku, jak mogłeś...

Matka strasznie beszta syna, który wybrał się do klubu ze striptizem.
- Jak mogłeś! To straszne, to obrzydliwe! Pewnie widziałeś tam rzeczy, których nie powinieneś zobaczyć!
- Tak. - odpowiada syn - Widziałem tam ojca!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u