Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Młode Siewie PIÓRNIK - W co się bawić?

PIÓRNIK - W co się bawić?

PIORNIK1Kiedy byliśmy dziećmi, najczęściej myśleliśmy nad tym, w co by się pobawić. Gra w chowanego, ganianego, gumę, podchody. Każdy pomysł była równie ciekawy, intrygujący. Teraz, gdy takie zajęcia już nas nie interesują, wciąż zastanawiamy się co zrobić, aby się nie nudzić. Wyjście ze znajomymi, spacer z psem, kino, kawiarnia, a może jednak zostać domu? I tych pomysłów bywa dużo. Jednak czy nadal zastanawiamy się nad którymś z nich?

 

Życie wielu młodych ludzi stało się rutyną. Wolnego czasu nam nie brakuje, a propozycji jego wypełnienia mamy (niby?) zdecydowanie więcej, niż pokolenie naszych rodziców. Z opowieści mamy i taty mogłam wywnioskować, iż kiedyś młodzi ludzie spędzali wolny czas na poza domem, najczęściej na – jak to się mawiało - świeżym powietrzu. Często organizowali ogniska, potańcówki, podczas których wspaniale się bawili. Cieszyli się spotkaniem i przede wszystkim rozmawiali ze sobą. W XXI wieku właśnie tego nam brakuje. Jeżeli już z kimś konwersujemy, zazwyczaj odbywa się to przez Internet - online. Mamy wiele aplikacji, portali społecznościowych, które nam to ułatwiają. Niestety, taka rozmowa czasami bywa sztuczna, a nawet nieszczera. Na jej podstawie często budujemy nowe znajomości, związki, które po krótkim czasie się rozpadają, ponieważ tak naprawdę nie znamy drugiej osoby.

Często zastanawiam się, dlaczego zamiast wyjścia na miasto wybieramy komputer bądź telewizję. Taka decyzja po jakimś czasie może prowadzić do negatywnych skutków, np. problemów ze wzrokiem czy kręgosłupem. Oczywiście internet, telewizja mogą pełnić pozytywną rolę. Są źródłem wiedzy, wielu ciekawych informacji z kraju i świata. Jednak młodzież zazwyczaj nie chce z tego korzystać i zamiast programów edukacyjnych, czy informacyjnych wybiera reality-show. Sprowadza to do skupiania się na cudzym życiu i jego problemach zamiast na swoim. Wielu młodych ludzi marnuje więc swój czas. Pójście do kina czy spędzenie wielu godzin w centrum handlowym wydaje się być bardziej aktywną opcją, jednak bez większego pożytku. Zdecydowanie lepszym pomysłem jest jogging lub zwyczajny spacer. Oprócz poprawiania kondycji możemy przecież podziwiać przyrodę, zrelaksować się w najprostszy sposób. Zamiast gry komputerowej możemy wybrać sport. Choćby bieganie, które nie dosyć że dają ogromną frajdę, umożliwia także sprawdzenie samego siebie.

Spacerując wieczorami z psem zauważam, że coraz więcej ludzi biega. Widząc ich uśmiech, sama czuję się szczęśliwsza. Pewnie dlatego zgadzam się z powiedzeniem: w zdrowym ciele, zdrowy duch. To, jak będziemy się czuli, zależy tylko i wyłącznie od naszej determinacji i chęci. Sposobów na spędzanie wolnego czasu jest naprawdę wiele. Odrobina chęci i nasze szare, monotonne dni, zamienią się w barwne i ciekawe. To od nas zależy jaką decyzję podejmiemy. Każdy znajdzie coś dla siebie, wystarczy tylko pomyśleć i chcieć!

"W co się bawić? W co się bawić?
Daleka pora na pytanie to, czy bliska,
Lecz w końcu przecież trzeba będzie je postawić, […]"

Natalia Jabłońska

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipySynku, jak mogłeś...

Matka strasznie beszta syna, który wybrał się do klubu ze striptizem.
- Jak mogłeś! To straszne, to obrzydliwe! Pewnie widziałeś tam rzeczy, których nie powinieneś zobaczyć!
- Tak. - odpowiada syn - Widziałem tam ojca!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u