Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Młode Siewie PIÓRNIK - Rozmawiajmy!

PIÓRNIK - Rozmawiajmy!

PIORNIK1Rozmowa jest to najprostszy i często jedyny sposób porozumiewania się ludzi między sobą. Dzięki niej wymieniamy się informacjami i poznajemy siebie wzajemnie. Podczas rozmowy każdy z nas chce być wysłuchany, a przede wszystkim zrozumiany. Na tym właśnie powinna opierać się poprawna komunikacja. Nikt z nas nie chce być przecież lekceważony podczas rozmowy. Dlatego tak ważne jest, aby nauczyć się słuchać drugiej osoby.

 

Są różne formy rozmowy. Jedni z nas wolą tradycyjnie, czyli w cztery oczy. Inni natomiast wolą rozmawiać za pomocą Internetu lub telefonu. To właśnie ta druga forma rozmowy w ostatnich latach zyskała na popularności. Jej zaletą jest przede wszystkim to, że możemy rozmawiać z drugą osobą, będąc daleko od niej. Takie komunikowanie się jest to dla nas szybsze i wygodniejsze.

Ostatnio zauważyłam, że większość ludzi szuka kontaktu z drugą osobą tylko wtedy, gdy czegoś potrzebuje. Dotyczy to szczególnie ludzi młodych. Ze statystyk wynika, że większość telefonów, które odbieramy, zaczyna się od słów: „możesz mi pomóc w…”. Okazuje się, że w bezpośrednich rozmowach jest jeszcze gorzej. Unikamy kontaktu z ludźmi, a większość informacji pozyskujemy z internetu lub słysząc rozmaite plotki. Po przeprowadzeniu własnych obserwacji muszę się z tym zgodzić. Mało ludzi spotyka się, aby móc spokojnie porozmawiać. Najczęściej tłumaczymy się brakiem czasu i dużą ilością obowiązków. Według mnie ludzie przyzwyczaili się do samotności. Ograniczają rozmowy z innymi ludźmi do pozyskiwania potrzebnych informacji. Tak jest im dobrze i nie chcą tego zmieniać. Dlatego też co raz więcej ludzi ma problemy z komunikacją i nawiązywaniem nowych znajomości. Większość ludzi zamyka się we własnych kręgach i unika innego towarzystwa.

Bywa, że gdy usłyszymy jakąś plotkę na temat naszego znajomego staramy się od razu ograniczyć z nim kontakty. Robimy tak, gdyż boimy się podejść i zapytać. Sądzimy, że skoro ktoś tak nam powiedział, to pewnie prawda i nie chce nam się tego nawet zweryfikować. Zerwanie znajomości jest to najłatwiejszy, według nas sposób na rozwiązanie problemu. Szkoda tylko, że czasami robiąc w ten sposób możemy stracić kogoś naprawdę wartościowego. Miałam raz taką sytuację. Koleżanka powiedziała mi, że dziewczyna, którą ostatnio poznałam. Jest... taka i taka. Przedstawiła mi ją w najgorszych barwach. W rzeczywistości dziewczyna okazała się miłą, sympatyczną i oddaną koleżanką na którą zawsze mogę liczyć. Rozmowa powinna zbliżać ludzi, ułatwiać im poznanie siebie i pomagać we wzajemnym zrozumieniu. To właśnie poprzez rozmowę zacieśniamy więzy znajomości. Posiadając zdolność komunikacji stajemy się bardziej otwarci na nowych ludzi, łatwiej nawiązujemy nowe znajomości. Dlatego też rozmawiajmy i pamiętajmy, że „szczera rozmowa potrafi zdziałać cuda”.

Anna Banaś

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipySynku, jak mogłeś...

Matka strasznie beszta syna, który wybrał się do klubu ze striptizem.
- Jak mogłeś! To straszne, to obrzydliwe! Pewnie widziałeś tam rzeczy, których nie powinieneś zobaczyć!
- Tak. - odpowiada syn - Widziałem tam ojca!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u