Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Młode Siewie Polityka - czarna magia dla nastolatków…?

Polityka - czarna magia dla nastolatków…?

PIORNIK1Polityka to dla większości młodych ludzi sfera nieistotna. Dlaczego tak się dzieje? Co nas od niej odpycha? W końcu to podobno młodzi też kształtują nasz naród. Myślę, że warto poznać odpowiedzi na te i inne pytania.

 

Zanim zacznę pisać na jakiś temat, zawsze oprócz mojej wiedzy, chce poznać i wykorzystać do tego opinię innych. I tym razem się nie zawiodłam. Uzyskałam wiele różnych odpowiedzi, które okazały się ważną inspiracją. No dobrze, więc zacznę od najczęściej wymienianego powodu. „Bo i tak jeszcze nie mam na nic wpływu...” - usłyszałam od ponad trzech czwartych pytanych przeze mnie osób. Oczywiście mają racje; JESZCZE nie mają. Ale zastanówmy się dobrze. Lada miesiąc, dzień osiągną pełnoletność, a wtedy od razu mogliby zostać świadomymi wyborcami. A to właśnie oni przynajmniej powinni pomagać w dobiorze rządzących nami osób. W takim razie, czy taka odpowiedź ma sens?

Kolejnym, również dość często wybieranym argumentem był lenistwo. W końcu po co się interesować polityką, skoro młodzież ma też inne zainteresowania. Większość osób woli pogłębiać swoje pasje, niż zdobywać informacje o rządzących i ich rządach. Nie jest to słuszny tok myślenia. Wiedza o tej sferze nie powinna być brana przez ludzi jako jedno z zainteresowań, ale jako obowiązek inteligentnego człowieka.

Ale i tak najbardziej zaskoczyły mnie trzy odpowiedzi różniące się od wszystkich innych. Otóż jeden chłopak powiedział; „Nie interesuję się polityką, ponieważ nie chcę tak jak moi znajomi, obawiać się o swoją przyszłość.”. Z jednej strony, ma racje. Politycy coraz więcej kłamią i obiecują niestworzone rzeczy. Ale z drugiej, jego przyszłość niedługo stanie się teraźniejszością. Po co więc budzić się z ręką w nocniku?

Znajoma dziewczyna postawiła tę sprawę w jeszcze innym świetle. „(…) tak naprawdę nikt nigdy nie wyjaśnił mi działania poszczególnych organów rządu”, mówi przeciętna gimnazjalistka polskiej szkoły, „Na WOS-ie uczymy się ,,sztywno'' konstytucji, według mnie nauczyciele mogli by uczyć nas czegoś ciekawego, czegoś na czasie.” Właśnie, polityka to temat rzeka. Na takich lekcjach powinniśmy uczyć się kształtować nasze zdanie na ten temat. Uważam, że potrzeba do niej wiele cierpliwości i dojrzałości. Umiejętności zrozumienia różnych sporów i decyzji podjętych przez polityków.

Oprócz tego stajemy się coraz bardziej aspołeczni w stosunku do otoczenia i innych ludzi. Obchodzą nas tylko rzeczy, z którymi mamy bezpośredni kontakt. A zdecydowanie nie powinno tak być. W końcu kiedyś, to niektórzy z nas zajmą miejsce obecnych polityków. Właśnie dlatego, każdy powinien mieć chociaż bardzo ogólną wiedzę na ten temat.Tym bardziej, że po dokładnej analizie sytuacji, to zjawisko może okazać się całkiem ciekawe.

Masloveska

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj



Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipySynku, jak mogłeś...

Matka strasznie beszta syna, który wybrał się do klubu ze striptizem.
- Jak mogłeś! To straszne, to obrzydliwe! Pewnie widziałeś tam rzeczy, których nie powinieneś zobaczyć!
- Tak. - odpowiada syn - Widziałem tam ojca!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u