Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Młode Siewie Dlaczego warto uczyć się mediów?

Dlaczego warto uczyć się mediów?

PIORNIK1"Jak się chce być dziennikarzem, to trzeba się szybko zastanawiać''* i najlepiej zacząć jak najwcześniej. Ja zacząłem pisać w ubiegłym roku. Wspólnie ze znajomymi założyliśmy w naszym gimnazjum redakcję. Dziś jestem jej redaktorem. Zachęciła mnie do tego moja nauczycielka języka polskiego. Zajmując tak odpowiedzialne stanowisko, trzeba mieć dużo cierpliwości i oczywiście „głowę na karku”.

Tworzenie czegoś, co inni mogą później przeczytać, sprawia mi ogromną przyjemność, a to najważniejsze. Pisząc kolejne artykuły, koncentrujemy się na zainteresowaniach naszych czytelników, na własnych upodobaniach i aktualnych potrzebach. W naszej gazetce opisujemy najświeższe wydarzenia, jakie dzieją się w naszej szkole, w kraju i na świecie. „Zabawa” w redakcję uczy nas współpracy, odpowiedzialności, tworzenia właściwych relacji międzyludzkich. Opisując szkolne wydarzenia, mamy maleńki wkład w życie kulturalne szkoły. Rozwijając zdolność pisania, przeprowadzania wywiadów i pracy z ludźmi, przygotowujemy się do, być może, przyszłego zawodu, a jeśli nie, to i tak dziennikarskie hobby niesie ze sobą dużo korzyści. Dla początkującego dziennikarza nic nie może równać się z widokiem własnego artykułu w gazecie (nawet szkolnej!).
Szybko okazuje się, kto jest stworzony do bycia dziennikarzem, a kto nie. Do tego potrzebne jest uczucie. Dziennikarz musi kochać to, co robi. Potrzebna jest mu wrażliwość, cierpliwość, obiektywizm,(choć nie zawsze) i umiejętność zaciekawienia ludzi. Dziennikarz nie może być obojętnym świadkiem, powinien posiadać zdolność, którą w psychologii nazywa się empatią…**, inaczej będziemy tylko urządzeniem do trzymania mikrofonu***. Największą satysfakcję budzą w nas osoby, które, pośród wielu innych gazet i czasopism, sięgają po naszą GIMbotekę. To napędza nas do tworzenia następnego wydania, aby znów zobaczyć ten uśmiech, to zainteresowanie i zaangażowanie czytelnika. Cieszymy się, gdy ktoś poświęci chwilę swojego życia, aby przeczytać naszą gazetkę. Wielu z nich czytając GIMbotekę, dowiaduje się wielu ciekawych rzeczy o miejscu, w którym jest przecież co dzień. Jesteśmy dumni, że możemy pomagać ludziom.

FJ

*Anna Kwiatkowska z serialu Rodzina Zastępcza
**Ryszard Kapuściński
***Jacek Kwiatkowski z serialu Rodzina Zastępcza

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipySynku, jak mogłeś...

Matka strasznie beszta syna, który wybrał się do klubu ze striptizem.
- Jak mogłeś! To straszne, to obrzydliwe! Pewnie widziałeś tam rzeczy, których nie powinieneś zobaczyć!
- Tak. - odpowiada syn - Widziałem tam ojca!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u