Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Młode Siewie „Podaruj bliskim radość! Znajdź wymarzony prezent!” nie tak kolorowo jak się wydaje…

„Podaruj bliskim radość! Znajdź wymarzony prezent!” nie tak kolorowo jak się wydaje…

PIORNIK1Na wstępie chciałbym przeprosić wszystkich za moją dotychczasową postawę, za to, że nie wierzyłem. Jeszcze jakiś czas temu, gdyby ktoś powiedział mi to, co ja zaraz zdradzę, uznałbym, że albo jest dziecinny i staram się być na siłę zabawny, albo ma lekko nie po kolei w głowie. Zdaję sobie sprawę, że może to zabrzmieć nieco infantylnie, a nawet trochę jak wariacki bełkot. Ale doświadczyłem tego ,,na własnej skórze'' i do takich wniosków sam, rzetelnie analizując fakty, a miałem na to dużo czasu.

Myślę, że jest to informacja, która może wstrząsnąć niektórymi, ale spokojnie, ze świętami wszystko w porządku, odbędą się jak co roku. Nie mogę tego dłużej ukrywać. Otóż… Dobra wiadomość – Święty Mikołaj naprawdę istnieje! Gdyby komuś było mało i poczuł się zawiedziony, bo spodziewał się bardziej spektakularnego odkrycia, mam coś jeszcze – to ja. Nieprawdopodobne? A jednak… Powiem więcej, to też ty, drogi Czytelniku! Prawdopodobnie tak samo jak twoi bliscy, znajomi i tak dalej… Nie oszalałem. Niestety, to bardziej skomplikowane niż mogłoby się wydawać. Przekonałem się o tym w bardzo męczący sposób. Nie ma kolorowej fabryki słodyczy i zabawek, nie ma sań i reniferów. Kłamstwem są też skrzaty-pomocnicy, a na wyposażeniu nie ma czerwonego stroju i długiej, śnieżnobiałej brody No i prezenty nie pojawią się w jedną noc. Są za to wyidealizowane wystawy, syntetycznie przesłodzone galerie handlowe itp.. Całe szczęście, że obecna jest niezastąpiona Mariah Carey, i że nie musimy kupować prezentów dla wszystkich na świecie, tylko dla wybranych.
Nie mógłbym zapomnieć o kolejkach… Jest aż w nadmiarze, a ich mechanizm działa odwrotnie proporcjonalnie do czasu, który pozostał do Świąt – im go mniej, tym ludzi w kolejkach przybywa. Problem jeszcze w tym, co wybrać na prezent… I to spędza mi sen z powiek. A co jeśli się nie spodoba? A jeśli będzie kompletnie nietrafiony? Co jeśli okaże się nieodpowiedni? Cały ten stan zakupowej agonii okraszają jeszcze billboardy i reklamy: „Podaruj bliskim niezapomniane przeżycie!”, „Niezwykły i oryginalny prezent!”, „Jak trafić w gust?”, „Przekonaj się do naszej oferty!”, „Spraw bliskim radość!”, „Znajdź wymarzony prezent! To proste!” – moje doświadczenia nie są duże, ale z tego co zdążyłem się zorientować, wiem jedno, to nie jest dla mnie ani proste, ani przyjemne. Wymaga wiele wysiłku i poświęcenia. Jednak warto, żeby zobaczyć radość i szczerą wdzięczność naszych najbliższych… I tego życzę wszystkim! Wesołych Świąt!

Filip

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipySynku, jak mogłeś...

Matka strasznie beszta syna, który wybrał się do klubu ze striptizem.
- Jak mogłeś! To straszne, to obrzydliwe! Pewnie widziałeś tam rzeczy, których nie powinieneś zobaczyć!
- Tak. - odpowiada syn - Widziałem tam ojca!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u