Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Kurator oświaty nie chce likwidacji SP nr 4 w Zduńskiej Woli. Miasto złożyło na decyzję zażalenie

Kurator oświaty nie chce likwidacji SP nr 4 w Zduńskiej Woli. Miasto złożyło na decyzję zażalenie

sp4Po dwóch miesiącach powrócił temat likwidacji Szkoły Podstawowej nr 4 w Zduńskiej Woli. W placówce uczy się w tym roku szkolnym zaledwie 40 uczniów. Likwidacji szkoły i przekazanie budynku na potrzeby Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia chce większość miejskich radnych z Koalicji Obywatelskiej (o planach samorządu więcej na: --> http://www.siewie.tv/artykuly/aktualnosci/10573-czy-szkoa-podstawowa-nr-4-zniknie-z-mapy-owiatowej-zduskiej-woli).

Przeciwni są radni z Klubu PiS, a teraz wspiera ich stanowisko, a także rodziców uczniów z "czwórki" oraz pracujących tam nauczycieli Grzegorz Wierzchowski, kurator oświaty w Łodzi. Rodzice i pedagodzy przez zaledwie dobę nie kryli w mediach społecznościowych radości z decyzji łódzkiego kuratora, wcześniej związanego z miejskim szkolnictwem. Kurator uważa, że przeniesienie uczniów z "czwórki" np. do SP nr 11 czy SP nr 6 nie przyniesie korzyści wychowawczych, sukcesów edukacyjnych, a narazi je na dwuzmianowość i rzekomo na agresję, która panuje w tych placówkach. Podpierał się pismami od rodziców oraz nauczycieli.
Na fanpage'u szkoły w poniedziałkowy (16 bm.) wieczór ukazał się pełen optymizmu wpis: "Szanowni Państwo! Nareszcie do Naszej Szkoły zawitało słońce :). Miło nam ogłosić, że "Łódzki Kurator Oświaty [...] wydał opinię negatywną w sprawie likwidacji Szkoły Podstawowej nr 4 w Zduńskiej Woli." W piśmie możemy również wyczytać, że "zamiar likwidacji szkoły w 2020 r. budzi zastrzeżenia i świadczy o niekonsekwencji działań oraz braku zrozumienia potrzeb społecznych przez władze miasta." Dziękujemy bardzo tym, którzy wspierają nas, aby szkoła dalej istniała?" Radość tę jednak szybko okrasiło łyżką dziegciu stanowisko władz miasta, które poinformowały media, że decyzji kuratora nie akceptują. I złożyły na nią jak informuje siewie.tv Konrad Pokora, prezydent Zduńskiej Woli, zażalenie.
- Urząd Miasta wniósł zażalenie na decyzję Kuratora do Ministerstwa Edukacji Narodowej. W ciągu 30 do 60 dni powinniśmy otrzymać odpowiedź. W naszym zażaleniu podważamy argumenty Kuratora, którymi uzasadniał swoją negatywną opinię. Podtrzymujemy nasze stanowisko, że to demografia oraz rodzice zdecydowali o tak niewielkim naborze do SP nr 4 i, biorąc pod uwagę spadającą liczbę urodzeń, nic nie wskazuje, żeby sytuacja miała ulec zmianie. Obecnie w SP nr 4 naukę pobiera czterdziestu uczniów w trzech klasach. Koszty kształcenia ucznia z "czwórki" są dwukrotnie wyższe niż w innych szkołach. Subwencja oświatowa pokrywa jedynie około 45 procent kosztów funkcjonowania oświaty. Nasza decyzja jest więc wynikiem odpowiedzialności za budżet Miasta. Chcemy, aby budynek służył 340 uczniom szkoły muzycznej, która boryka się z bardzo poważnymi problemami lokalowymi. Dla takiego rozwiązania mamy pełną aprobatę ze strony Ministerstwa Kultury, które nadzoruje PSM oraz uczniów, nauczycieli, rady rodziców i rzeszę sympatyków PSM - przedstawia argumenty za likwidacją Konrad Pokora.
- Nasze zażalenie ma 14 stron. Trudno opisać w kilku zdaniach wszystkie podnoszone tam kontrargumenty na decyzję kuratorium. Według Kuratora SP nr 4 to centrum kulturalno-oświatowe Miasta, z doskonałą bazą sportową, najlepszymi osiągnięciami w nauce, działalności społecznej, brakiem agresji, wypadkowości. Miasto ma jednak swoje argumenty. Stąd decyzja o zażaleniu do ministerstwa - dodaje prezydent. Uchwała intencyjna Rady Miasta Zduńska Wola z października zakłada likwidację SP nr 4 z końcem roku szkolnego 2019-2020.

KaMi S

Fot. SP 4/FB

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyZaginęła mi teściowa i...

Przejęty mężczyzna przychodzi na policję i mówi:
- Chciałbym zgłosić zaginięcie teściowej.
Policjant się pyta: - Od kiedy teściowej nie ma?
- Od miesiąca.
- To czemu pan przyszedł dopiero teraz??
- Bo ja w ten cud jeszcze teraz nie mogę uwierzyć!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u