Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Zmarł Mariusz Świerczyński, współpracownik siewie.tv, pasjonat Ziemi Sieradzkiej

Zmarł Mariusz Świerczyński, współpracownik siewie.tv, pasjonat Ziemi Sieradzkiej

mariuszmojeZ wielkim smutkiem informujemy, że 6 listopada w szpitalu w Piasecznie zmarł pochodzący z Sieradza Mariusz Świerczyński. Miał zaledwie 54 lata. Współpracował z naszym portalem od ponad siedmiu lat. Był pasjonatem Ziemi Sieradzkiej i Kresów, w których się zakochał. Zafascynowała Go historia tych dawnych ziem polskich opisana w książkach Henryka Sienkiewicza. Kiedy tylko miał sposobność starał się dotrzeć do opisanych przez Noblistę miejsc i zobaczyć, jak wyglądają w XXI wieku. Na swoim portalu zamieszczał też przepiękne zdjęcia z regionu, z Kresów ( http://siewie.tv/artykuly/felietony/3892-podro-na-kresy) oraz z wojaży zagranicznych, m.in. z Włoch. Relacje ze swoich podróży publikował w wielu periodykach, m.in. w "Polskich Kresach".

 

Mariusz Świerczyński był absolwentem Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Zduńskiej Woli, a potem wbrew wykształceniu technicznemu, po szkole średniej ukończył prawo na Uniwersytecie Łódzkim. Po tragicznym wypadku w czasie studiów poruszał się na wózku inwalidzkim. To jednak nie zniechęciło go do aktywnego zwiedzania i uwieczniania na tradycyjnej kliszy, bo głównie takim aparatem się posługiwał, zakątków, do których nawet sprawnym ludziom nie chciałoby się dotrzeć.
Na naszym portalu w swoich felietonach wskazywał na bariery, z jakimi osoba niepełnosprawna musi się mierzyć, jak choćby na kostce brukowej na sieradzkim Rynku (http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/3003-zabierzcie-kostk-na-reymonta-i-witosa ). Kilka lat temu w Teatrze Miejskim w Sieradzu zaprezentował (http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/561-unia-polsko-wloska-widziana-oczami-polaka ) wspaniałą wystawę fotografii z podróży po Włoszech ( http://siewie.tv/wideo/reportaze/569-niezwykla-italia-w-obiektywie-mariusza-swierczynskiego). Kochał też sport, którego od wielu lat nie mógł uprawiać. Pasjonował go tenis, koszykówka i piłka nożna. Planował udział w tegorocznym Marszu Niepodległości... Planował przeprowadzkę z Warszawy, w której mieszkał i pracował od lat, pomagając innym niepełnosprawnym, w okolice ukochanego Sieradza. Budował nawet dom Męckiej Woli... Już w nim nie zamieszka...
Będzie nam brakować Jego przepięknych fotografii, którymi jeszcze w połowie października dzielił się na Facebooku, na profilu Ziemi Sieradzkiej oraz na Old Sieradz i swoim. Brakować będzie także celnych spostrzeżeń, komentarzy, felietonów i lajków oraz słów krytyki... Rodzinie Mariusza, którego koledzy już od czasów sieradzkiej podstawówki, nazywali Maćkiem, składamy wyrazy współczucia. Ostatnie pożegnanie Maćka #Mariusza Świerczyńskiego odbędzie się w najbliższą sobotę 14 listopada w sieradzkiej Bazylice Mniejszej. Nabożeństwo żałobne rozpocznie się o godz. 10. R.I.P.

KaMi S

O Zmarłym więcej w naszym archiwum. Tam też znajdziecie Jego teksty, wciąż jakże aktualne. Więcej m.in. na--> :
http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/3421-moci-panowie-mamy-goci-na-zamku-
http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/3078-old-sieradz
http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/2471-gocinne-wystpy-czyli-mariusz-wierczyski-o-sieradzu-zostawmy-zamek-w-spokoju
http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/1655-wyburzajac-kamienice-przy-kosciuszki-niszczycie-dawny-sieradz
http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/548-italia-via-adriatica-widziane-z-wozka

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyRefleksja żony, riposta męża

Żona do męża: - Wiesz kochanie, ta para co mieszka obok bardzo się kocha. On ją całuje a powitanie i pożegnanie. Chcę byś też tak robił.
- Odbiło ci? Przecież prawie jej nie znam!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u