Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Włamywali się do domków letniskowych. Zostali zatrzymani w jednym z nich

Włamywali się do domków letniskowych. Zostali zatrzymani w jednym z nich

259-128836Policjanci zatrzymali na gorącym uczynku trzech sprawców włamań do domków letniskowych w Sieradzu. Mężczyźni wpadli w ich ręce, kiedy byli w środku jednego z domków. Mieli ze sobą torby ze skradzionymi przedmiotami. Podejrzani to mieszkańcy powiatu sieradzkiego wieku w 16,18 i 21 lat. Usłyszeli już zarzuty kradzieży z włamaniem oraz usiłowania włamania.

 

17 lutego około godziny 23 sieradzka policja została powiadomiona o podejrzanie zachowujących się młodych osobach na terenie ogródków działkowych w tym mieście. Z relacji świadka wynikało, że mężczyźni świecąc latarkami obserwują domki letniskowe. Na miejsce natychmiast skierowani zostali policjanci. Sprawdzając teren działek, w jednym z domków policjanci zobaczyli smugi światła. Gdy weszli do środka, zastali w nim trzech intruzów. Mieli oni przy sobie reklamówki z narzędziami, drobnym sprzętem elektronicznym i przedmiotami gospodarstwa domowego. W rozmowie z policjantami przyznali, że domek ten nie jest własnością żadnego z nich. Włamali się do niego, ponieważ chcieli wypić alkohol, a rzeczy które ukradli są według nich bardzo małej wartości. Policjanci ustalili również, że parę minut wcześniej młodzieńcy włamali się do innego domku. Nie skradli tam jednak żadnych przedmiotów. Ustalono, że podejrzanymi są mieszkańcy powiatu sieradzkiego wieku 16,18,21 lat. Zostali przewiezieni do komendy. 16 – latek trafił do Policyjnej Izby Dziecka, natomiast dwaj pozostali do aresztu. Wszyscy usłyszeli zarzuty włamania oraz usiłowania włamania do domków letniskowych. W czasie przesłuchania przyznali się do zarzucanych czynów. Policjanci ustalili i powiadomili właścicieli działek o zaistniałych włamaniach. Za włamanie i kradzież grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. O losie nieletniego sprawcy zdecyduje sąd rodzinny.

Tekst i foto: KPP w Sieradzu

259-128837

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyRefleksja żony, riposta męża

Żona do męża: - Wiesz kochanie, ta para co mieszka obok bardzo się kocha. On ją całuje a powitanie i pożegnanie. Chcę byś też tak robił.
- Odbiło ci? Przecież prawie jej nie znam!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u