Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Gorzkie słowa burmistrza Wieruszowa do władz województwa

Gorzkie słowa burmistrza Wieruszowa do władz województwa

wieruszowWładze województwa rozdzieliły z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg ponad 125 mln zł na inwestycje drogowe w regionie. Wieruszów, ani powiat wieruszowski nie dostały dofinansowania na złożone wnioski. To wzburzyło burmistrza Wieruszowa, ale i mieszkańców, którzy swoje niezadowolenie skierowali głównie do władz gminy.

 

Burmistrz opublikował zatem list otwarty w tej sprawie, w którym nie brak gorzkich słów pod adresem władz województwa i jego służb, które rozdzielały pieniądze (pełna lista beneficjentów dostępna jest na: --> https://www.lodzkie.eu/data/newsFiles/lodzkie_rfil_ii_lista_wnioskow_rekomendo.pdf). Oto treść listu w całości (pisownia oryginalna - przyp. siewie.tv): "Fundusz Dróg Samorządowych NIE dla gminy Wieruszów! Jako przedstawiciele Gminy Wieruszów, a jednocześnie mieszkający na terenie Powiatu Wieruszowskiego, składamy serdeczne gratulacje samorządom z powiatów i województw sąsiadujących, które otrzymały znaczne (sięgające maksymalnych kwot w programie) dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych. Cieszymy się, że ponad 42 tysiące mieszkańców Powiatu Wieruszowskiego w tym ponad 14 tysięcy Mieszkańców Gminy Wieruszów mogło dopomóc swoimi podatkami zamysły rządowe, a dalej przekazaniu przez tenże rząd 30 mln dla Powiatu Wieluńskiego.
Mamy nadzieję, że obecnie obowiązujące kryteria uzyskiwania dofinansowań przez samorządy, które w wypowiedzi dla lokalnej gazety ogłosił Poseł Prawa i Sprawiedliwości, Pan Paweł Rychlik, czyli liczne zabiegi i rozmowy do późnych godzin nocnych, zostaną doprecyzowane tak, aby również inne gminy i powiaty mogły sprostać tym kryteriom w kolejnym naborze. My stawimy się o każdej nocnej porze. Mimo, iż pozostajemy nieco zaskoczeni nową formą komunikacji i przekazywania informacji o wynikach naboru (wysyłanie ich przed publikacją oficjalnej listy wybranym przedstawicielom, wybranych samorządów oraz wybranym mediom) rozumiemy, iż nutka tajemniczości, niedopowiedzeń, zaskoczenia i niezrozumienia jest elementem programu. Ba – nawet takiej subtelnej gry w której ktoś… ulega.
Mając powyższe na uwadze jesteśmy przekonani, że wyborcy z powiatu wieruszowskiego, na którego terenie znajduje się 7 gmin z których tylko jedna otrzymała dofinansowanie w wysokości 0,5 mln złotych wierzą, że podział środków z Funduszu Dróg Samorządowych na dofinansowanie remontów i modernizacji dróg, odbył się z uwzględnieniem ich potrzeb oraz wkładu w budżet tego Funduszu.
Jeszcze raz serdecznie gratulujemy i mamy nadzieję, że bogatsi o nowe doświadczenia oraz wiedzę o zastosowanych kryteriach, będziemy mogli racjonalnie wytłumaczyć mieszkańcom gminy Wieruszów różnicę między dziurami w ich drogach łatanymi z budżetu gminy, a dziurami w drogach powiatów sąsiadujących, łatanymi z budżetu centralnego. Z poważaniem Rafał Przybył – burmistrz, Marta Siubijak – zastępca burmistrza."

Fot. wieruszow.pl

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyRefleksja żony, riposta męża

Żona do męża: - Wiesz kochanie, ta para co mieszka obok bardzo się kocha. On ją całuje a powitanie i pożegnanie. Chcę byś też tak robił.
- Odbiło ci? Przecież prawie jej nie znam!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u