Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Kolejne medale zapaśników i zapaśniczek sumo z Włynia

Kolejne medale zapaśników i zapaśniczek sumo z Włynia

177404094_1392220811134728_836282886755938007_nSą kolejne medale zapaśników sumo z ULKS we Włyniu, w gminie Warta. Są także nominacje dwóch zawodniczek do składu reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy Młodzieżowców i Seniorów, które odbędą się w Rosji.

 

Jak informuje na FB trener ULKS w Włyniu, Paweł Pawełczyk, 24-25 kwietnia w Siedlcach odbył się Puchar Polski Kadetów i Juniorów w Sumo, który był także kolejnym etapem kwalifikacji do startu w Mistrzostwach Europy i Mistrzostwach Świata. ,,Rywalizację rozpoczęli kadeci. W kategorii wagowej do 85 kg brązowy medal wywalczył Bartek Maniecki. Oczywiście medal cieszy, tym bardziej że start traktowaliśmy jako formę przygotowań do imprezy docelowej, czyli Mistrzostw Polski i Bartek walczył w kategorii wyższej. Po kadetach walczyły juniorki. Dwa medale brązowe w swojej wadze do 50 kg i do 55 kg wywalczyła nasza multimedalistka Justyna Komza. Przypomnę, że są to medale numer 9 i 10 w najważniejszych turniejach w Polsce w tym roku! Justyna ma na swoim koncie cztery medale Mistrzostw Polski i sześć Pucharu Polski!!!
Oczywiście, jak w przypadku Bartka, medale równie cieszą, ale szkoda szczególnie szansy kategorii 50 kg, gdzie moim skromnym zdaniem, i nie tylko moim, Justyna wygrała bezdyskusyjne swój pojedynek półfinałowy, który dawał awans do finału i szansę na walkę o medal złoty. Tak też pokazała trójka z czterech sędziów, natomiast wątpliwości miał jeden sędzia i po naradzie sędziowskiej zmieniono werdykt. Ale to nie koniec miłych informacji. W trakcie zawodów ogłoszono oficjalny skład reprezentacji Polski na czerwcowe Mistrzostwa Europy Młodzieżowców i Seniorów, które odbędą się w Kazaniu w Rosji. Na Mistrzostwach Europy z naszej sekcji sportów walki przy Szkole Podstawowej we Włyniu Polskę reprezentować będą wspomniana wcześniej Justyna Komza, w grupie młodzieżowej do 23 lat, gdzie jest aktualną Mistrzynią Polski oraz Karolina Marczak, która wystąpi w aż trzech grupach wiekowych; do lat 21, do lat 23 i w seniorkach! Zaznaczę, że Justyna ma 17 lat i jest dopiero pierwszoroczną juniorką. Jest również aktualną Mistrzynią Polski i będzie także reprezentować nasz kraj na lipcowych Mistrzostwach Europy Juniorek, które odbędą w Siedlcach.
Liczę i wierzę, że do Justyny dołączy jeszcze Bartek, który w Siedlcach był trzeci, ale wcześniej wygrał jesienny Puchar Polski. Jeśli potwierdzi to za dwa tygodnie na kolejnym Pucharze w Kielcach i na Mistrzostwach Polski, które pod koniec maja odbędą się w Suwałkach, to będziemy się cieszyć z kolejnego reprezentanta kraju.'' Trenerowi Pawłowi Pawełczykowi oraz jego zawodnikom gratulujemy życząc kolejnych sukcesów.

opr. KJB

Foto: FB

178040307_1392221084468034_6906204091663475298_n

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyRefleksja żony, riposta męża

Żona do męża: - Wiesz kochanie, ta para co mieszka obok bardzo się kocha. On ją całuje a powitanie i pożegnanie. Chcę byś też tak robił.
- Odbiło ci? Przecież prawie jej nie znam!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u