Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Rekordzista miał 3,8 promila

Rekordzista miał 3,8 promila

policja1Mimo wielu apeli, policjanci podczas codziennej służby wciąż spotykają się z osobami, które decydują się kierować pojazdami pod wpływem alkoholu. W ciągu minionej doby funkcjonariusze wyeliminowali z ruchu dwóch nietrzeźwych kierowców. Jeden z nich mając 3,8 promila alkoholu w organizmie wsiadł za kierownicę samochodu i wjechał do przydrożnego rowu.

 

Do groźnie wyglądającego zdarzenia z udziałem nietrzeźwego kierowcy doszło 27 kwietnia w miejscowości Mątewki, w gminie Mokrsko. Z ustaleń interweniujących policjantów wynika, iż kierujący Oplem Vectra 49- latek nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, stracił panowanie nad pojazdem i zjechał do przydrożnego rowu, gdzie następnie auto wywróciło się na bok. W wyniku tego zdarzenia na szczęście nikt nie ucierpiał. Policjanci zbadali stan trzeźwości 49-latka, okazało się że miał 3,8 promila alkoholu w organizmie.
Z kolei drugi z kierowców, 42-letni mieszkaniec powiatu wieluńskiego mając 2,7 promila alkoholu w organizmie zdecydował się wsiąść za kierownicę Seata Leona. Policjanci z wieluńskiej drogówki zatrzymali go do kontroli na drodze krajowej numer 74 w miejscowości Dębina, w gminie Osjaków. Teraz obaj mężczyźni za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowiedzą przed sądem. Przypominamy, że prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 2, wysoką karą grzywny i zakazem prowadzenia pojazdów.

KPP w Wieluniu

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyRefleksja żony, riposta męża

Żona do męża: - Wiesz kochanie, ta para co mieszka obok bardzo się kocha. On ją całuje a powitanie i pożegnanie. Chcę byś też tak robił.
- Odbiło ci? Przecież prawie jej nie znam!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u