Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Co powstanie w miejscu dworca PKS w Wieruszowie?

Co powstanie w miejscu dworca PKS w Wieruszowie?

dworzec-wieruszowBudynek dworca PKS w Wieruszowie przeszedł do historii. Co powstanie w jego miejsce? Mówił o tym w Radiu Ziemi Wieluńskiej burmistrz Wieruszowa, Rafał Przybysz.

 

- Ten dworzec był posadowiony na naszej działce. Uważamy, że jeżeli uwolnimy tę przestrzeń to też będzie to taki impuls do rozmów z przedsiębiorcami, żeby w jakiś sposób partycypować – w podobny sposób w jaki próbowaliśmy przy ulicy Fabrycznej, co wtedy nam się nie udało. Tutaj mamy taką propozycję, że dół nowego budynku będzie użytkowy, a nasza będzie góra obiektu, a tam sala widowiskowo-teatralna. Propozycje inwestorów zaczęły spływać jeszcze, gdy obiekt nie był zburzony. Dodam, że nasze analizy przyniosły taki efekt, że ten budynek nie był w ogóle możliwy do zaadaptowania, a jeśli już to za bardzo duże pieniądze. Poszliśmy tą drogą. Spływają do nas koncepcje, obecnie drogą nieformalną, ale do września ogłosimy już oficjalne, administracyjne zapytania. Patrząc na to, jakie jest obłożenie dworca, nie tylko w czasie pandemii, ale i przed nią, myślę, że wystarczą dwa stanowiska. Funkcję dworca zachowamy, ale w postaci tych dwóch stanowisk, ewentualnie takiej małej poczekalni, bo obserwujemy, że pasażerowie oczekują na autobus przebywając w galerii handlowej.

(opr. KJB)

fot: Radio ZW

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyRefleksja żony, riposta męża

Żona do męża: - Wiesz kochanie, ta para co mieszka obok bardzo się kocha. On ją całuje a powitanie i pożegnanie. Chcę byś też tak robił.
- Odbiło ci? Przecież prawie jej nie znam!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u