Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Policja zatrzymała wandali, którzy w Sieradzu uszkodzili samochód

Policja zatrzymała wandali, którzy w Sieradzu uszkodzili samochód

259-129340Sieradzcy policjanci zatrzymali dwóch wandali, którzy uszkodzili samochód marki Audi. 34–latek wybił w nim szybę, natomiast tydzień później jego 33–letni kolega zarysował karoserię. Łączną wartość strat pokrzywdzony wycenił na około 18 tysięcy złotych. Obaj sprawcy usłyszeli zarzuty uszkodzenia mienia.

 

Ostatnio sieradzka policja otrzymała dwa zgłoszenia o uszkodzeniu samochodu Audi Q5, zaparkowanego przed posesją w centrum Sieradza. Do pierwszego zdarzenia doszło 10 kwietnia. Sprawca zarysował karoserię samochodu. Wartość strat pokrzywdzony wycenił na około 10 tysięcy złotych. Tydzień później w tym samym samochodzie ktoś wybił przednią szybę, której wartość oszacowana została na 8 tysięcy złotych.
Policjanci z grupy dochodzeniowo - śledczej oraz technik kryminalistyki przeprowadzili oględziny oraz zabezpieczyli ślady związane z uszkodzeniami. Rozpracowaniem sprawy zajęli się sieradzcy kryminalni. Wkrótce wpadli na trop dwóch mieszkańców Sieradza w wieku 33 i 34 lat, którzy mogli mieć związek z tym zdarzeniem.
26 kwietnia pod ustalonym wcześniej adresem zastali typowanego 34-latka. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że jest on poszukiwany do odbycia kary jednego roku pozbawienia wolności. Został zatrzymany i przewieziony do komendy. Usłyszał zarzut uszkodzenia mienia. W czasie przesłuchania przyznał się do zrysowania karoserii Audi. Jak wyjaśnił był wtedy pod wpływem alkoholu. Prosto z policyjnej celi trafił do Zakładu Karnego. Trzy dni później zatrzymany został drugi z mężczyzn, podejrzewanych o uszkodzenie tego samego samochodu. Przypuszczenia policjantów potwierdziły się, bowiem okazało się, że był to drugi z wandali. 33–letni sieradzanin po usłyszeniu zarzutów przyznał się, że kamieniem rzucił w przednią szybę samochodu. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Tekst i foto: KPP w Sieradzu

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyRefleksja żony, riposta męża

Żona do męża: - Wiesz kochanie, ta para co mieszka obok bardzo się kocha. On ją całuje a powitanie i pożegnanie. Chcę byś też tak robił.
- Odbiło ci? Przecież prawie jej nie znam!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u