Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Podpalaczy samochodu zatrzymała wieluńska policja

Podpalaczy samochodu zatrzymała wieluńska policja

264-129400Wieluńscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 35 i 45 lat, podejrzanych o podpalenie auta. Do zdarzenia doszło na osiedlu w Gaszynie. Obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty zniszczenia mienia przez podpalenie, dodatkowo starszy z nich odpowie również za groźby karalne.

 

Tuż przed północą 27 kwietnia policja z Wielunia otrzymała zgłoszenie o pożarze samochodu. Do zdarzenia doszło na terenie osiedla mieszkaniowego w Gaszynie, gdzie stało zaparkowane audi A4. Palące się auto zostało ugaszone jeszcze przed przybyciem służb. W wyniku pożaru spaleniu uległa tylna część auta. Straty poniesione przez właścicielkę zostały wycenione na 2500 złotych. Policjanci natychmiast zajęli się wyjaśnianiem przyczyn i okoliczności tego zdarzenia. Ustalono, że najprawdopodobniej doszło do celowego podłożenia ognia. Podejrzenia o ten czyn padły na dwóch sąsiadów 30- letniej pokrzywdzonej, z którymi była skonfliktowana. Ponadto jeden z nich groził pozbawieniem życia kobiecie i jej partnerowi.
29 kwietnia obaj mężczyźni w wieku 35 i 45 lat zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie. Następnego dnia zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Wieluniu, gdzie usłyszeli zarzuty uszkodzenia mienia poprzez podpalenie, dodatkowo 45-latek odpowie za kierowanie gróźb karalnych wobec 30-latki i jej partnera. Prokurator zastosowała wobec podejrzanych dozór policyjny, a wobec 45-latka dodatkowo zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych. Zgodnie z kodeksem karnym za popełnione przestępstwa może grozić im kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Tekst i foto: KPP w Wieluniu

264-129399

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyRefleksja żony, riposta męża

Żona do męża: - Wiesz kochanie, ta para co mieszka obok bardzo się kocha. On ją całuje a powitanie i pożegnanie. Chcę byś też tak robił.
- Odbiło ci? Przecież prawie jej nie znam!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u