Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Kryminalna sprawka... w Zduńskiej Woli. Literacka krew się będzie lała strumieniami do 31 lipca?

Kryminalna sprawka... w Zduńskiej Woli. Literacka krew się będzie lała strumieniami do 31 lipca?

kryminalnasprawkaEZDStało się! Tak jak zapowiadaliśmy 23 kwietnia (więcej na: --> https://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/13330-kryminalna-sprawka-czyli-jak-pisa-bez-jzykowych-zbrodni) także już i teraz pod patronem portalu siewie.tv i Telewizji Sieradz rozpoczyna się realizacja projektu ,,Kryminalna sprawka, czyli jak pisać bez językowych zbrodni" w Zduńskiej Woli.

 

Projekt otrzymał dofinansowanie z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Teraz amatorzy, fani kryminałów, pisarze chwytajcie za pióra i bierzcie udział w tym konkursie literackim. Celem tegoż jest propagowanie twórczości literackiej, rozwijanie umiejętności literackich, uwrażliwienie na piękno i bogactwo języka ojczystego oraz kształtowanie twórczych, odpowiedzialnych i świadomych postaw wobec języka, a co najważniejsze budowanie kompetencji językowych, ukazanie różnorodności języka polskiego, jego bogactwa i umiejętnego wykorzystania w różnych sytuacjach, także związanych z kryminalistyką. Autorzy najlepszych prac otrzymają nagrody rzeczowe ( 3 nagrody w każdej kategorii wiekowej od lat 14-18 oraz w kategorii 18 plus). Jeśli jury zdecyduje o przyznaniu wyróżnień, osoby, które ją otrzymają, również otrzymają nagrody. Nagrodzone prace zostaną wydane w formie książki.
Organizator zastrzega sobie jednak prawa do:
a) wydłużenia terminu nadsyłania pracy oraz innych terminów konkursowych w przypadku nadesłania zbyt małej liczby prac (mniej niż 10 prac) w terminie zakreślonym w regulaminie;
b) odstąpienia od organizowania konkurs u bez podania przyczyny,
c) nierozstrzygnięcia konkursu w przypadku zbyt małej ilości nadesłanych prac,
d) rozstrzygania w kwestiach nieuregulowanych postanowieniami regulaminu.
Termin nadsyłania prac upływa w dniu 31 lipca 2021 r.; w przypadku prac przesyłanych drogą pocztową, decyduje data stempla operatora pocztowego. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w terminie do dnia 31 sierpnia 2021 r.

Regulamin dostępny pod adresem: https://www.mdk-zdunskawola.pl/.../2021/04/Regulamin..pdf

Oprócz konkursu w planie są:
- spotkania ze znanymi pisarzami (4 czerwca - Jakub Żulczyk, 10 czerwca - Mariusz Czubaj, 17 czerwca - Joanna Bator);
- gra miejska;
- warsztaty z technik kryminalistycznych z udziałem policjantów.
Partnerami projektu są: Komenda Powiatowa Policji w Zduńskiej Woli i I Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Wielkiego w Zduńskiej Woli. Projekt realizowany jest pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Zduńska Wola. Patroni medialni: Nasze Radio, nasze.fm, Radio Łódź, naszemiasto.pl, Nasz Tygodnik Zduńska Wola – Łask, Dziennik Łódzki, teleskaner, telewizja kablowa ZW Media i portal siewie.tv.

KaMi S

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyRefleksja żony, riposta męża

Żona do męża: - Wiesz kochanie, ta para co mieszka obok bardzo się kocha. On ją całuje a powitanie i pożegnanie. Chcę byś też tak robił.
- Odbiło ci? Przecież prawie jej nie znam!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u