Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Wandale z Wielunia zatrzymani

Wandale z Wielunia zatrzymani

264-129539Wieluńscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 21 i 22 lat podejrzanych o uszkodzenie drzwi oraz okna w mieszkaniu znajomych. Ponadto młodszy z nich groził pozbawieniem życia małżeństwu. Okazało się że był poszukiwany nakazem doprowadzenia do zakładu karnego celem odbycia zaległej kary pozbawienia wolności.

 

2 maja roku dyżurny wieluńskiej komendy otrzymał zgłoszenie o uszkodzeniu mienia na terenie jednego z wieluńskich osiedli mieszkaniowych. Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że do drzwi mieszkania małżeństwa dobijali się ich znajomi, z którymi byli wcześniej skonfliktowani. Z uwagi na to, że obaj mężczyźni byli agresywni i jeden z nich groził im pozbawieniem życia, obawiając się o swoje bezpieczeństwo nie wpuścili ich do środka. Wtedy mężczyźni wyładowali swoją agresję na drzwiach oraz oknie ich mieszkania. Uderzali w nie rękoma oraz kopali w drzwi, powodując ich uszkodzenie. Właściciele oszacowali straty na 1.500 złotych. Mężczyźni po całym zajściu odeszli. Policjanci natychmiast zajęli się tą sprawą i rozpoczęli poszukiwania wandali. Mężczyźni w wieku 21 i 22 lat zostali zatrzymani 4 maja i osadzeni w policyjnym areszcie. Młodzi ludzie odpowiedzą za uszkodzenie mienia, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo 21-latek odpowie za kierowanie gróźb karalnych.
Zachowanie sprawców zostało zakwalifikowane jako czyny o charakterze chuligańskim. Prokurator zastosował wobec 22-latka dozór policyjny. Z kolei 21-latek zaraz po przesłuchaniu trafił do zakładu karnego, bowiem był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Sieradzu celem odbycia zaległej kary pozbawienia wolności za wcześniej popełnione przestępstwo.

Tekst i foto: KPP w Wieluniu

264-129540

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyRefleksja żony, riposta męża

Żona do męża: - Wiesz kochanie, ta para co mieszka obok bardzo się kocha. On ją całuje a powitanie i pożegnanie. Chcę byś też tak robił.
- Odbiło ci? Przecież prawie jej nie znam!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u