Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Zduńskowolanie i nie tylko szczepić się już mogą w dwóch punktach masowych

Zduńskowolanie i nie tylko szczepić się już mogą w dwóch punktach masowych

szczepionkaPoza przychodniami, które wciąż prowadzą szczepienia przeciwko koronawirusowi mieszkańcy Zduńskiej Woli oraz powiatu zduńskowolskiego mogą od poniedziałku, 10 maja korzystać z Punktów Szczepień Masowych na COVID-19. Jeden zostanie otwarty w wyremontowanym obiekcie przy Stadionie Miejskim przy ul. Łaskiej 90.

 

Powstał dzięki zaangażowaniu służb Urzędu Miasta (więcej o tym, jak, gdzie się rejestrować na: https://zdunskawola.pl/1250-dawek-szczepionki-tygodniowo/ ). Drugi punkt od tego samego dnia będzie działał na terenie Powiatowego Międzyszkolnego Ośrodka Sportu przy ulicy Dolnej 41. Zorganizował go Powiat Zduńskowolski wspólnie z Zespołem Przychodni ZDROWIE w Zduńskiej Woli z ul. Spacerowewj 23. Szczepienia odbywać się będą na specjalnie na ten cel przygotowanej sali widowiskowej PMOS. Dla pacjentów przygotowano osobne wejścia i wyjścia od strony ul. Dolnej. Wjazd na parking zaplanowano również od strony ul. Dolnej. Poczekalnia dla osób po szczepieniu będzie w pomieszczeniu przed salą widowiskową (więcej na:-->http://powiatzdunskowolski.pl/aktualnosc-3103-szczepienia_przeciwko_covid_19_na.html ).
W pierwszym tygodniu działalności do punktu przy ul. Łaskiej dotrzeć ma 300 dawek szczepionki firmy Moderna. – Liczyliśmy na więcej, ale jak wiemy z informacji przekazywanych przez rząd, niektóre koncerny farmaceutyczne ograniczyły dostawy do naszego kraju. W kolejnych tygodniach mamy jednak otrzymać znacznie więcej dawek – mówi prezydent Konrad Pokora. Do 1.250 dawek tygodniowo dostawy mają wzrosnąć już 18 maja. Na dwa kolejne tygodnie dla miejskiego Punktu Szczepień Masowych przewidziano 1.000 szczepionek firmy Johnson&Johnson, 900 Pfizera i 600 Moderny.
– Jesteśmy już gotowi do przyjęcia mieszkańców – deklaruje Katarzyna Chwiałkowska, dyrektor Biura Edukacji, Sportu i Spraw Społecznych w Urzędzie Miasta. Miasto niewielkim nakładem prac dostosowało do potrzeb punktu nowoczesny budynek szatniowy na stadionie przy ul. Łaskiej. – Jest tu dużo miejsca, nowe łazienki i toalety, budynek jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Za lokalizacją przemawiała też bliskość przystanku komunikacji miejskiej i parkingu – dodaje dyrektor Chwiałkowska.
Szczepienia nadal odbywają się we wcześniej wyznaczonych punktach. To: Zduńskowolski Szpital Powiatowy, ul. Królewska 29, tel. 43 824 41 55; NZOZ Zdumed, ul. F. Chopina 22b, tel. 43 824 99 00; NZOZ Validus, ul. Łaska 29, tel. 43 824 81 80 i NZOZ Medicus, ul. Opiesińska 10/12, tel. 43 823 25 93 oraz Przychodnia przy ul. Szadkowskiej, tel. 509 062 033. Tam 18 maja mogą być szczepienia jednorazową dawką Johnson and Johnson, warto zatem o to zapytać, aby nie chodzić na szczepienie dwa razy, jak w przypadku szczepień innymi preparatami, jak Moderna, czy Pfizer.

Podobne: http://powiatzdunskowolski.pl/aktualnosc-3103-szczepienia_przeciwko_covid_19_na.html

(opr. KaMiS)

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyRefleksja żony, riposta męża

Żona do męża: - Wiesz kochanie, ta para co mieszka obok bardzo się kocha. On ją całuje a powitanie i pożegnanie. Chcę byś też tak robił.
- Odbiło ci? Przecież prawie jej nie znam!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u