Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Szkoła muzyczna w Wieluniu już niedługo w nowej siedzibie

Szkoła muzyczna w Wieluniu już niedługo w nowej siedzibie

szkolamuzyczna14Wieluń zyskał nowoczesny obiekt, w pełni przystosowany do nauki muzyki. To Szkoła Muzyczna I Stopnia, którą wybudowano przy ulicy Ciepłowniczej. Wcześniej w tym miejscu był Powiatowy Urząd Pracy. Jak informuje Radio Ziemi Wieluńskiej, obiekt rozbudowano, powstała sala koncertowa na 130 miejsc, sale dydaktyczne, windy, podjazdy dla osób niepełnosprawnych i obszerny parking.

 

- Jesteśmy już w fazie końcowej. Trwają poprawki i prace wykończeniowe – mówił w RZW Arkadiusz Uchacz, dyrektor szkoły – Wiadomo, że na końcu wychodzą pewne rzeczy, które trzeba dopieścić, poprawić, aby szkoła spełniała wszystkie warunki i wymogi. Myślę, że będzie to szkoła na miarę XXI wieku, ponieważ standard wykonania i projekt zakładał nowoczesne rozwiązania. Zarówno przy sali koncertowej jak i przy klasach i ich wyposażeniu. Wszystko spełnia warunki i standardy tej modernizacji. A więc panele fotowoltaiczne i wszystkie materiały, które zostały użyte do budowy.
Szkoła Muzyczna I Stopnia mieści się obecnie przy ulicy Królewskiej w zabytkowych pomieszczeniach po byłym kolegium pijarskim. Nowy budynek, w którym zajęcia mają rozpocząć się we wrześniu, kosztował kilka milionów złotych. Inwestycję sfinansowano z środków unijnych, z programu „Termomodernizacja placówek artystycznych” Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Opr. KJB

Foto: RZW

szkolamuzyczna01

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyRefleksja żony, riposta męża

Żona do męża: - Wiesz kochanie, ta para co mieszka obok bardzo się kocha. On ją całuje a powitanie i pożegnanie. Chcę byś też tak robił.
- Odbiło ci? Przecież prawie jej nie znam!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u