Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Miał ponad dwa promila i dożywotni zakaż kierowania pojazdami

Miał ponad dwa promila i dożywotni zakaż kierowania pojazdami

policjaWieruszowscy policjanci schwytali 45-latka, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Okazało się, że kierowca był nietrzeźwy i posiadał dożywotni sądowy zakaz kierowania pojazdami. Za takie przestępstwa grozi mu kara do 5 lat więzienia.

 

5 maja policjanci z wieruszowskiej „drogówki” otrzymali informację, że w Radostowie Pierwszym, w gminie Czastary, ma poruszać się pojazd, którego kierowca może znajdować się pod działaniem alkoholu. Podczas patrolu funkcjonariusze zauważyli opisanego fiata punto. W tej sytuacji policjanci podjęli próbę zatrzymania Fiata. Niestety, kierujący nie reagował na znaki i sygnały do zatrzymania pojazdu, podjął ucieczkę ulicami Radostowa Pierwszego. Funkcjonariusze natychmiast ruszyli za oddalającym się samochodem, kilkukrotnie próbując zatrzymać auto przy użyciu sygnałów uprzywilejowania. Kierujący Fiatem kontynuował jednak ucieczkę ignorując podawane przez policjantów sygnały. W pewnej chwili mężczyzna zatrzymał Punto, wysiadł z auta i zaczął uciekać pieszo. Sprawna interwencja funkcjonariuszy doprowadziła do szybkiego zatrzymania uciekiniera.
Był to 45-letni mieszkaniec powiatu wieruszowskiego, od którego policjanci wyczuli silną woń alkoholu. Policyjny alkomat wskazał, że 45-latek miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu i potrójny dożywotni sądowy zakaz kierowania pojazdami. Pojazd, którym kierował został odholowany na policyjny parking. Teraz mężczyzna odpowie przed sądem za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości, złamanie sądowego zakazu kierowania pojazdami oraz niezatrzymanie się do kontroli drogowej. Za takie przestępstwa grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.

asp. sztab. Damian Pawlak

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyRefleksja żony, riposta męża

Żona do męża: - Wiesz kochanie, ta para co mieszka obok bardzo się kocha. On ją całuje a powitanie i pożegnanie. Chcę byś też tak robił.
- Odbiło ci? Przecież prawie jej nie znam!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u