Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Obywatelskie ujęcie nietrzeźwego kierowcy

Obywatelskie ujęcie nietrzeźwego kierowcy

policjaWzorową obywatelską postawą wykazało się dwóch mieszkańców powiatu wieruszowskiego, którzy w Kuźnicy Skakawskiej, w powiecie wieruszowskim zatrzymali pijanego kierowcę. Za przestępstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, grozi kara nawet do 2 lat więzienia, wysoka grzywna oraz sądowy zakaz kierowania pojazdami.

 

9 maja po godzinie 20 dyżurny wieruszowskiej komendy Policji otrzymał zgłoszenie o obywatelskim ujęciu nietrzeźwego kierowcy na drodze wojewódzkiej numer 482 w Kuźnicy Skakawskiej, w gminie Wieruszów. Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że dwaj mieszkańcy powiatu wieruszowskiego, mijając się z Oplem Astra jadącym w kierunku Kępna, zauważyli, że jego kierowca jechał „wężykiem” i zjeżdżał na przeciwległy pas ruchu, co wskazywało, że mógł znajdować się pod działaniem alkoholu. Wówczas mężczyźni zatrzymali się i pobiegli do Opla. Od kierowcy pojazdu wyczuli silną woń alkoholu, w związku z czym jeden z mężczyzn wyjął kluczyki ze stacyjki i telefonicznie powiadomił policję. Oplem Astra kierował 35-letni mieszkaniec powiatu kępińskiego. Policyjny alkomat wskazał w jego organizmie blisko 2,5 promila alkoholu. W tej sytuacji policjanci zatrzymali 35-latka, który po wytrzeźwieniu usłyszy zarzut kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości.
Za takie przestępstwo grozi kara nawet do dwóch lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i sądowy zakaz kierowania pojazdami. Ponadto policjanci wstępnie ustalili, że 35-latek w ogóle nie posiada prawa jazdy, w związku z czym dodatkowo odpowie przed sądem za kierowanie pojazdem bez wymaganych uprawnień. Policjanci dziękują czujnym mieszkańcom za obywatelską i godną naśladowania postawę. Dzięki takiej reakcji być może nie doszło do kolejnej tragedii na drodze.
Przypominamy, że zgodnie z art. 243 Kodeksu Postępowania Karnego, każdy ma prawo ująć osobę na gorącym uczynku przestępstwa, lub w pościgu podjętym bezpośrednio po popełnieniu przestępstwa, jeżeli zachodzi obawa ukrycia się tej osoby lub nie można ustalić jej tożsamości. Ujętą osobę należy niezwłocznie przekazać Policji.

asp. sztab. Damian Pawlak
KPP w Wieruszowie

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyRefleksja żony, riposta męża

Żona do męża: - Wiesz kochanie, ta para co mieszka obok bardzo się kocha. On ją całuje a powitanie i pożegnanie. Chcę byś też tak robił.
- Odbiło ci? Przecież prawie jej nie znam!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u