Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności ,,Zduńska Woda'' - nowe baseny w Zduńskiej Woli na Dzień Dziecka

,,Zduńska Woda'' - nowe baseny w Zduńskiej Woli na Dzień Dziecka

baseny-rekreacyjne-Zdunska-Woda-6-1Centrum sportowo-rekreacyjne, które powstało przy ul. Kobusiewicza w Zduńskiej Woli powita gości - 1 czerwca. Nazwane zostało "Zduńska Woda".

 

Choć budowa pływalni zakończyła się kilka miesięcy temu, otwarcie nie mogło odbyć się ze względów epidemicznych. - Wreszcie możemy więc wystartować. Otwarcie zaplanowaliśmy na Dzień Dziecka. Spodziewamy się wielu gości, szczególnie tych najmłodszych, dlatego do wspólnej organizacji wydarzenia zaprosiliśmy zduńskowolski MDK - mówi Jolanta Zięba-Gzik, dyrektor pływalni. Z okazji Dnia Dziecka przed wejściem do budynku na najmłodszych czekać będą animatorzy, którzy zaangażują je w artystyczne zabawy. Będą zajęcia z sensoplastyki, warsztaty z rękodzieła, zabawy z cyrkowcami, szczudlarze, kuglarze i mimowie. Głód po pływaniu nasycą zaś kucharze w foodtruckach. W okolicach basenu zaparkują tego dnia restauracje na czterech kołach m.in. grecka, gruzińska i hinduska - zaznacza Paweł Perdek, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Zduńskiej Woli.
Biały, wielokątny budynek, który stanął przy ul. Tadeusza Kobusiewicza pomieścił trzy duże baseny: sportowy 25-metrowy, z ruchomym dnem i rekreacyjny z hydromasażem, rwącą rzeką czy gejzerami. Są tu też jacuzzi, a w strefie saunarium: kilka typów saun suchych i parowych, grota lodowa, wypoczywalnia z aromaterapią. Oferta dla najmłodszych to pełen atrakcji wodny park zabaw. Kryte baseny otrzymały nazwę "Zduńska Woda". To nowość, bo dotychczas w projektach mowa była o "Centrum Sportowo-Rekreacyjnym Relaks". - Aquapark "Relaks" może stanąć w dowolnej miejscowości, jak Polska długa i szeroka. "Zduńska Woda" jednoznacznie identyfikuje się zaś ze Zduńską Wolą - tłumaczy Jolanta Zięba-Gzik. - Chcemy stworzyć silną markę, mocno powiązaną z lokalną tożsamością. Przewidujemy, że z atrakcji „Zduńskiej Wody” korzystać będą nie tylko zduńskowolanie, ale też mieszkańcy regionu. Tak nowoczesnego obiektu nie ma ani w Sieradzu, ani w Pabianicach - dodaje.
Za realizację projektu budowy pływalni odpowiadało Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Zduńskiej Woli, a wykonawcą był Mostostal Warszawa. Inwestycja kosztowała 40 mln zł. Kryta pływalnia w Zduńskiej Woli ma już uruchomioną stronę internetową, którą znajdziecie pod adresem: https://zdunskawoda.pl/.

(opr. KJB)

Źródło: UM Zduńska Wola

fot: zdunskawoda.pl

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyRefleksja żony, riposta męża

Żona do męża: - Wiesz kochanie, ta para co mieszka obok bardzo się kocha. On ją całuje a powitanie i pożegnanie. Chcę byś też tak robił.
- Odbiło ci? Przecież prawie jej nie znam!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u