Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Bezpłatne spektakle w wykonaniu młodzieży w zduńskowolskim Ratuszu

Bezpłatne spektakle w wykonaniu młodzieży w zduńskowolskim Ratuszu

16czerwcRatuszTo się rzadko zdarza, aby mieć możliwość obejrzenia spektakli za darmo. A tak będzie już 16. czerwca w Zduńskowolskim Centrum Integracji Ratusz. Zaprezentowane zostaną tam dwa spektakle w reżyserii Zbyszka Rudeckiego i Justyny Rubajczyk.

O godz. 16 zaplanowano wystawienie "Manifestu" w wykonaniu Teatru "FACE To FACE" z Powiatowego Centrum Kultury Sportu i Rekreacji, a o godz.17.30 "Baśnie Italo Calvino". Ten z kolei w wykonaniu Teatru "FUNDAMENTUM", działającego przy Zespołe Szkół Elektronicznych im. Stanisława Staszica w Zduńskiej Woli. Bezpłatne wejściówki można już odbierać w kasie Ratusza przy pl. Wolności 26.
- Prace nad tymi spektaklami trwały od września 2020 roku. Justyna poprosiła, aby młodzież opowiedziała, czego oczekuje, potrzebuje od świata i ludzi, i na tej podstawie powstał scenariusz. Nad którym potem moją teatralną młodzieżą i pod moją merytoryczną opieką zaczęła pracować. Uznałem, że też może reżyserować tę sztukę, bo wie, co robi i doskonale się w tej roli odnalazła - powiedział siewie.tv Zbigniew Rudecki, pomysłodawca obu spektakli. O czym jest „Manifest”? O narodzeniu się i życiu człowieka. Od razu pojawia się w nim pytanie: Po narodzeniu do czego są ludzie? Do egzystencji. Jakiej? A jakiej dokładnie. No właśnie…
- Sztuka odpowiada na te pytania. Każdy z nas do czegoś dąży. Poprzez dzieciństwo, młodzieńczość, dorosłość. Komunikujemy się, poznajemy ideologie, budujemy „swoje światy” - dodaje Z. Rudecki. Teksty wymyśliła młodzież, a Justyna Rubajczyk poskładała je w całość. To ona jest reżyserką, kostiumolożką, scenarzystką oraz choreografką „Manifestu”, przy współpracy merytorycznej drugiego reżysera Zbyszka Rudeckiego, instruktora "Face To Face (F2F)", działającego w Powiatowym Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Zduńskiej Woli.
Historia powstania „Manifestu” Teatru Face To Face (F2F) zaczęła się zanim jeszcze ktokolwiek słyszał takie hasła jak koronawirus czy pandemia. Gdy Justyna Rubajczyk zajęła się tworzeniem spektaklu nie wiedziała jeszcze co dokładnie chce zrobić, ale wiedziała, że chce stworzyć spektakl inspirując się wypowiedziami młodych aktorów tak, aby przekazać przez sztukę ich emocjonalny głos. To jak dzisiejsze pokolenie nastolatków widzi świat. Młodzież w spektaklu miała manifestować swoje przemyślenia, uczucia i poglądy. Stąd właśnie w późniejszym etapie tworzenia pojawił się tytuł „Manifest”. - Manifest jest sztuką bardzo bliską naszym sercom, ponieważ przedstawia niefiltrowane uczucia, pragnienia i wątpliwości, które budzą się w nas podczas dorastania. Dlatego właśnie praca nad spektaklem była tak ciekawa i owocna – przyjrzeć się kompleksom, ale i nadziejom, razem, w twórczy sposób. Jestem pewna, że sztuka ta przyniesie widzom takie samo poczucie bliskości i zrozumienia siebie nawzajem, jakie nam zapewniła praca nad nią – podkreśla Justyna Rubajczyk. Z kolei „Baśnie Italo Calvino” to kompilacja pięciu włoskich baśni, przedstawionych humorystycznie i niekonwencjonalnie. Są tu epizody grozy, uśmiechu, zastanowienia się nad poszukiwaniem uniwersalnych wartości takich jak miłość, szczęście, dojrzałość. Spektakl ten będzie dla widzów wyjątkową podróżą do świata fantazji gdzie ubogi staje się królem, wróżka odmienia los zakochanych, zła królowa zostaje stracona, czy uciskany człowiek będzie ocalony. Spektakl to przekaz ludowej tradycji opowiedziany współcześnie. Siewie.tv poleca.

MiKa S

Zajawki obu spektakli można zobaczyć na kanale YT na:
https://www.youtube.com/watch?v=afwh6p4eMbc
https://www.youtube.com/watch?v=1n0l6Tw4Azg

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyTrzeba ufać

Ostatnio żona mi zakomunikowała:
- Więcej to ty już z kumplami pić nie będziesz.
A ja patrzę na nią, uśmiecham się i myślę sobie:
- Tyle lat po ślubie a w niej wciąż tyle optymizmu

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u