Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności FESTIWAL SIERADZ OPEN HAIR POWRACA!

FESTIWAL SIERADZ OPEN HAIR POWRACA!

sohNie będzie Dni Sieradza'2021, ale w lipcu odbędzie się jednak inna, największa impreza plenerowa w Sieradzu. To tegoroczna odsłona dwunastego już Open Hair Festiwal. Poprzednia odbyła się w 2019. W ubiegłym odwołano ją ze względu na pandemię. Organizatorzy czekają do 18 czerwca na ambitnych i chętnych wolontariuszy do pomocy podczas przygotowań przy największym sieradzkim festiwalu. Aplikacja zgłoszeniowa znajduje w formularzu dostępnym na openhair.pl.

 

Już wiadomo, że OHF potrwa od 9 do 11 lipca. Gwiazdami będą m.in. Krzysztof Zalewski oraz Bass Astral x Igo. Na pewno odbędzie się też konkurs fryzjerski. Niemal pewne jest, że Festiwalowi towarzyszyć będzie wiele wydarzeń: pokazy mody, w mieście pojawią się instalacje świetlne (próby do nich można zobaczyć na zdjęciach poniżej), strefa relaksu. Inne propozycje poznamy lada dzień. Dla zainteresowanych uczestnictwem w koncertach ważna wiadomość! Osoby zaszczepione przeciwko Covid-19 i posiadające kod QR mają nań pewny bilet wstępu. Zgodnie z obowiązującymi obecnie przepisami w koncercie może wziąć udział nieograniczona ilość osób w pełni zaszczepionych i tylko 250️ niezaszczepionych. Warto zatem się zaszczepić!
Sieradzki festiwal od 2009 roku związany jest z postacią Antoine'a (Antoniego) Cierplikowskiego urodzonego 24 grudnia 1884 roku, genialnego fryzjera, artysty, wizjonera pochodzącego z Sieradza, który przede wszystkim był jednym z pierwszych stylistów, który kreował fryzury m.in. na tzw. "Chłopczycę" słynnych, wyzwolonych aktorek, piosenkarek, gwiazd swoich czasów. Wśród klientek Antoine’a znaleźć można najsłynniejsze kobiety ubiegłego wieku. Były to m.in. Marlena Dietrich, Greta Garbo, Josephine Baker, Pola Negri, Isadora Duncan, Mata Hari, a później Brigitte Bardot. Z jego usług korzystało w sumie także sześć koronowanych głów .,in. królowa Elżbieta II i damy jej dworu.
Wcześniej, od 1938 r Antoine pracował też w Stanach Zjednoczonych, gdzie m.in. czesał Eleonorę Roosevelt, żonę prezydenta USA. Projektował też kapelusze, peruki i kostiumy do filmów i spektakli teatralnych. Współpracował z Ksawerym Dunikowskim, a kopia rzeźby tego artysty zdobi jego grób. W szczycie popularności miał ponad dwadzieścia zakładów niemal na całym świecie.
Jeszcze za życia Antoine'a Cierplikowskiego odbył się w 1975 roku Sieradzu pierwszy konkurs fryzjerski, w którym artysta uczestniczył i któremu patronował. Ale to już historia... Do roku 2009 przeprowadzono 24 konkursy fryzjerskie. Jego laureaci otrzymywali dyplomy z podpisem mistrza Cierplikowskiego. Geniusz z Sieradza zmarł 5 lipca 1976 roku w sieradzkim szpitalu. Chciał spocząć w Paryżu, ale został pochowany w Sieradzu. Dodajmy, że trwają jeszcze ustalenia szczegółowego programu tegorocznego OHF na trzy dni lipca, w 45. rocznicę śmierci patrona Festiwalu i w 93. rocznicę jego urodzin. Zainteresowani mogą na bieżąco śledzić wiadomości o tegorocznym OHF na Facebooku, na profilu "Sieradz lubię" --> https://www.facebook.com/Sieradz-lubi%C4%99-861512433939163.

KaMi S

Więcej o Antonim Cierplikowskim, patronie OHF na: --> https://pl.wikipedia.org/wiki/Antoni_Cierplikowski
UWAGA! POLECAMY! W archiwum siewie.tv na kanale w YT znajdziecie film o A. Cierplikowskim i jego historii oraz dojściu do sławy, od biedy i głodowania do czesania największych sław,  na: --> https://www.youtube.com/watch?v=62UTjSQZFIE

sohzalewski

soh1

swiatlo3

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyRefleksja żony, riposta męża

Żona do męża: - Wiesz kochanie, ta para co mieszka obok bardzo się kocha. On ją całuje a powitanie i pożegnanie. Chcę byś też tak robił.
- Odbiło ci? Przecież prawie jej nie znam!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u