Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Sukcesy uczniów szkoły muzycznej w Sieradzu

Sukcesy uczniów szkoły muzycznej w Sieradzu

FryderykzdjciePomimo pandemii uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Sieradzu odnoszą sukcesy na nielicznie organizowanych w tym roku szkolnym konkursach. Rok szkolny dobiega końca, a finisz okraszony został wspaniałymi rezultatami na konkursach muzycznych. Spieszymy pogratulować Hannie Pietrzyk z klasy fortepianu E. Wlazło, która 10 czerwca podczas VI Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego SOLO I W DUECIE w Szafarni zdobyła I miejsce!

Również Maria Sobieraj z klasy fortepianu Ewy Wlazło stanęła na podium tegoż konkursu zdobywając II nagrodę! Dwa dni później laureatem III nagrody w Lubelskim Konkursie Akordeonowym w Lublinie został Fryderyk Kowalski z klasy akordeonu Silvii Csefalvayovej. Wcześniej, 31 maja główna nagroda Grand Prix V Zgierskich Spotkań Młodych Wiolinistów przypadła w udziale Natalii Zawadzkiej, uczennicy klasy skrzypiec Ewy Pławskiej. X Włocławskie Spotkania Skrzypcowe „Na polską nutę”, które odbyły się w 27 – 29 kwietnia zapewniły Natalii Zawadzkiej z klasy skrzypiec Ewy Pławskiej III miejsce.
Międzynarodowy sukces odniósł Fryderyk Kowalski z klasy akordeonu Silvi Csefalvayovej. 10 maja podczas Międzynarodowego Konkursu Akordeonowego w Ostrawie - Czechy (on-line) jury przyznało Fryderykowi II miejsce. Hanna Pietrzyk – uczennica klasy czwartej fortepianu mgr Ewy Wlazło z PSM I stopnia w Sieradzu zdobyła wyróżnienie w II Ogólnopolskim Internetowym Konkursie Pianistycznym w Leżajsku.

Sławomir Cieślak
PSM I st. w Sieradzu

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyRefleksja żony, riposta męża

Żona do męża: - Wiesz kochanie, ta para co mieszka obok bardzo się kocha. On ją całuje a powitanie i pożegnanie. Chcę byś też tak robił.
- Odbiło ci? Przecież prawie jej nie znam!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u