Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Obywatelskie ujęcie pijanego kierowcy

Obywatelskie ujęcie pijanego kierowcy

policja2Obywatelską postawą wykazał się 32-letni mieszkaniec powiatu wieluńskiego, który udaremnił dalszą jazdę pijanemu kierowcy. Ujęty kierował samochodem Renault Trafic mając 3,5 promila alkoholu w organizmie. Posiadał również zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

 

16 czerwca dyżurny wieluńskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że w Olewinie ujęto nietrzeźwego kierowcę. Jak ustalili skierowani tam policjanci 32-latek zwrócił uwagę na Renault Trafic, które jechało całą szerokością jezdni. Podejrzewając, że jego kierowca może być nietrzeźwy, mężczyzna natychmiast zadzwonił na numer alarmowy.
W pewnym momencie Renault zatrzymało się w miejscowości Olewin. Wykorzystując ten fakt, świadek podszedł do samochodu i wyciągnął kluczyki ze stacyjki, aby uniemożliwić kierującemu kontynuowanie dalszej jazdy. Powiadomieni o zdarzeniu policjanci zbadali stan trzeźwości 41-letniego kierowcy Renault. Badanie alkomatem wykazało u niego 3, 5 promila alkoholu w organizmie. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że ma on również zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Za swoje skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie mężczyzna odpowie przed sądem. Grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

KPP w Wieluniu

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyRefleksja żony, riposta męża

Żona do męża: - Wiesz kochanie, ta para co mieszka obok bardzo się kocha. On ją całuje a powitanie i pożegnanie. Chcę byś też tak robił.
- Odbiło ci? Przecież prawie jej nie znam!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u