Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności wpadł, bo popełnił wykroczenie

Poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności wpadł, bo popełnił wykroczenie

POSTRZELONYZAMRLPolicjanci z komendy w Poddębicach zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę samochodu JMC Landwind, który nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu, znajdującemu się na pasach. Podczas kontroli okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany i nie posiada uprawnień do kierowania.

 

16 czerwca po godzinie 15 funkcjonariusze patrolujący teren Poddębic byli świadkami niebezpiecznej sytuacji, do której doszło na jednym z przejść dla pieszych. Kierujący samochodem marki JMC Landwind nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu, który znajdował się na przejściu. W trakcie kontroli drogowej okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania i jest poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. 52-latek został zatrzymany i doprowadzony do komendy. Stamtąd mężczyzna trafi do zakładu karnego, gdzie spędzi trzy miesiące. Za popełnione wykroczenia otrzymał mandat karny.
Zgodnie z nowymi przepisami, pieszy wchodzący na przejście dla pieszych ma pierwszeństwo przed pojazdem, za wyjątkiem tramwaju. Przed tramwajem pieszy ma pierwszeństwo tylko, gdy znajduje się już na przejściu dla pieszych. W celu zwiększenia ochrony pieszego w rejonie przejścia dla pieszych ustawodawca doprecyzował przepisy dotyczące zachowania się kierujących pojazdami, zobowiązując ich do obserwacji nie tylko przejścia dla pieszych, ale i jego okolicy oraz do stworzenia możliwości bezpiecznego przejścia przez jezdnię dla pieszych znajdujących się na przejściu dla pieszych oraz tych, którzy na to przejście wchodzą.

KPP w Poddębicach

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyRefleksja żony, riposta męża

Żona do męża: - Wiesz kochanie, ta para co mieszka obok bardzo się kocha. On ją całuje a powitanie i pożegnanie. Chcę byś też tak robił.
- Odbiło ci? Przecież prawie jej nie znam!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u