Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Pierwszy w Polsce mural „Ściany płucami miast” powstał w Zduńskiej Woli

Pierwszy w Polsce mural „Ściany płucami miast” powstał w Zduńskiej Woli

smogPierwszy w Polsce antysmogowy mural w ramach akcji „Ściany płucami miast” powstał w Zduńskiej Woli. Pochłonie rocznie nawet trzy tony zanieczyszczeń, który tworzy smog!

 

Proekologiczny mural można podziwiać na ścianie budynku przy ulicy Królewskiej 3, w bezpośrednim sąsiedztwie miejskiego parkingu. To jeden z kilku tego typu murali, które mają jeszcze w tym roku powstać w różnych województwach, m.in. w południowej i środkowej Polsce. Artyści pomalowali ścianę specjalną farbą PF10 Airsol, która oczyszcza powietrze z tlenków siarki i azotu. 100-metrowy mural może rocznie zneutralizować nawet trzy tony szkodliwych związków, które tworzą smog. Proces ten jest stały i pod wpływem światła zachodzi także w zimie. A to ważna wiadomość, bowiem smog o tej porze roku jest w Zduńskiej Woli bardzo uciążliwy. Co więcej, farba wzmacnia fasadę budynku i jest samoczyszcząca. Chroni ścianę przed bakteriami i grzybami.
Akcję „Ściany płucami miast” zainicjowała firma Strefy Energii, rozwijająca systemy fotowoltaiczne. Mural z bajkowym, kolorowym motywem wykonała firma Donut Studio.

Opr. KaMi S

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyRefleksja żony, riposta męża

Żona do męża: - Wiesz kochanie, ta para co mieszka obok bardzo się kocha. On ją całuje a powitanie i pożegnanie. Chcę byś też tak robił.
- Odbiło ci? Przecież prawie jej nie znam!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u