Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Pandemia odpuszcza. Wracają koncerty, kina plenerowe i wydarzenie sportowe

Pandemia odpuszcza. Wracają koncerty, kina plenerowe i wydarzenie sportowe

uniejowlatoW kraju coraz mniej zakażeń koronawirusem przy blisko 25,5 mln już osób zaszczepionych. W czwartek 18 bm. odnotowano w kraju tylko 218 nowych zakażeń. Zmarło 46 osób, w tym 3 województwie łódzkim, a tej trójce jedna z powiatu wieluńskiego. Powracają zatem koncerty i projekcje w ramach kin plenerowych oraz inne wydarzenia w plenerze, i nie tylko. Na co warto zatem zwrócić uwagę? Gdzie się w Sieradzkiem wybrać? O tym poniżej.

 

- I tak, w Uniejowie w najbliższy piątek 18 czerwca odbędzie się Muzyczne Rozpoczęcie Lata! Na deptaku przy Termach Uniejów zagrają: Zespół Śpiewaczy „Włościanki” z Wielenina, Orkiestra Dęta OSP Spycimierz, Młodzieżowa Orkiestra Dęta ZHP-OSP Uniejów, Zespół Góralski Tatrabalkan, GDP SQUAD oraz Band Uniejów. Start o godzinie 18.
- W Sieradzu na Rynku 19 czerwca zaplanowano "Kino na leżakach". Projekcja "OBRAZ POŻĄDANIA" rozpocznie się o goidz. 19. Więcej na: --> https://scksieradz.pl/node/2978
- Także w Sieradzu 22 czerwca na scenie Teatru Miejskiego wystąpi Katarzyna Piasecka. Jest stand-up rozpocznie się o godz. 20; bilety w cenie 40 zł. Szczegóły na: --https://scksieradz.pl/node/2953
- W Sieradzu 24 czerwca kolejna projekcja w ramach "Kina na leżakach". Mowa o filmie "7 RZECZY, KTÓRYCH NIE WIECIE O FACETACH". Start godzina 22, Biały Most w Sieradzu.
- W Wieluniu odbędzie się 19 czerwca kolejny spektakl plenerowy Teatru Pijana Sypialnia pt. „Klapsy”. O godz. 19 w Parku Miejskim im. Żwirki i Wigury, przy budynku Wieluńskiego Domu Kultury. Wstęp jest bezpłatny. „Klapsy” to spektakl trio dramaturgiczno-kompozytorsko-reżyserskiego: Narloch /Zieliński /Dembski, specjalizującego się w plenerowych widowiskach muzycznych. Inspiracją do stworzenia kolejnego spektaklu, stała się wielkopolska legenda o magicznej gruszy: otóż odkąd w drzewie tym została uwięziona Pani Śmierć – ludzie nie umierają. Twórcy, posługując się językiem groteskowego oratorium, snują fantazje na temat sensu marzeń, tęsknoty i miłości, w świecie, w którym śmierć nie istnieje. Nie poddają się jednak minorowemu nastrojowi, dzięki przerysowanym i komicznym postaciom widowiska oraz wykreowanej na scenie absurdalnej rzeczywistości. Posłuchają kojącego brzęczenia pszczół i odpoczną w altance pod gruszą – śmierci tam nie będzie!
- Z kolei, 20 czerwca o godzinie 15, na terenie Dworu w Parskach nad Nerem w gminie Świnice Warckie odbędzie się prawdziwa uczta melomana. Festiwal "CHOPIN en VACANCES ‘2021", bo tak zatytułowane jest to wydarzenie kulturalne, zainauguruje cykl koncertów we dworach i krajobrazach Łódzkiego. Festiwal organizowany jest już po raz piaty. Jego głównym założeniem jest przypomnienie inspirujących letnich wakacji młodego Fryderyka Chopina spędzanych dwukrotnie na Ziemi Dobrzyńskiej, gdzie gościł i koncertował we dworach i pałacach miejscowej szlachty i arystokracji. Uroki życia wiejskiego, zwyczajów i muzyki ludowej, piękna polskiego krajobrazu i będącej w pełnym, letnim rozkwicie przyrody oraz wspaniałe kulturalne tradycje polskiego szlacheckiego dworu i ziemiańskiego kulturalnego muzycznego salonu, ukształtowały trwale wrażliwość i indywidualność artystyczną młodego Fryderyka. Do udziału w Festiwalu Chopin en Vacances zaproszono wybitnych młodych pianistów z kraju i zza granicy, w „wieku chopinowskim”- uczniów i absolwentów słynnej Szkoły Muzycznej II Stopnia im. Zenona Brzewskiego w Warszawie, również z innych doskonałych szkół muzycznych oraz Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie oraz innych renomowanych wyższych uczelni muzycznych w kraju. Festiwal stał się już obecnie wydarzeniem o charakterze ponad narodowym. W tym sezonie będzie to prawdziwie międzynarodowy Festiwal Chopin en Vacances ‚2021- we dworach i krajobrazach EUROPY, który odbędzie się tego lata na Litwie. Wydarzenie zaskarbiło już sobie wielką sympatię szerokiego grona oddanych słuchaczy i na dobre wpisało się w kalendarz kulturalny Ziemi Dobrzyńskiej, Mazowsza i Ziemi Łęczyckiej, a obecnie również Kujaw, Ziemi Lubuskiej i Dolnego Śląska (Księstwo Nyskie), a niedługo z pewnością całej Polski. Festiwal otrzymał Patronat Honorowy Ministerstwa Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu a także Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Posiada również Patronat Honorowy Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.
- A co w Łasku? Tam 24 czerwca w Łaskim Domu Kultury wystąpi Piotr Bukartyk. To w świecie polskiej piosenki postać absolutnie wyjątkowa. To znakomity autor i kompozytor wykonywanych przez siebie piosenek. Od lat wymykający się prostym klasyfikacjom, z upodobaniem mieszając muzyczne style. Przyrządzony w ten sposób koktajl przyprawia monologami jak z dobrego stand-up’u – pikantnymi, ale nie przekraczającymi granic dobrego smaku. Bukartyk nagrał jak dotąd jedenaście płyt, choć piosenek starczyłoby mu na czterdzieści kolejnych. Od lat w niemal każdy piątek odwiedza Wojciecha Manna, kiedyś – w porannym paśmie "Zapraszamy do Trójki", obecnie na antenie Radia Nowy Świat, by premierowo wykonać nowy, ułożony parę godzin wcześniej numer. Jego piosenki lubią aktorzy – w wyreżyserowanym przez Jerzego Satanowskiego spektaklu „Kaszana zdalnie sterowana – piosenki Bukartyka” śpiewają je m. in. Krystyna Tkacz, Katarzyna Żak i Artur Barciś, a Zbigniew Zamachowski wykonuje je wspólnie z Grupą MoCarta. “Z tyłu chmur” – to tytuł piosenki od dziesięciu lat zamykającej kolejne edycje festiwalu Woodstock (obecnie Pol’and’rock) w Kostrzynie nad Odrą. Napisana na prośbę Jurka Owsiaka i wykonywana wspólnie z nim przez Bukartyka i zespół warsztatowiczów z Akademii Sztuk Przepięknych oraz całej, wielotysięcznej publiczności.
Więcej osobiście zmyślonych, a więc autentycznych informacji o artyście, znaleźć można w napisanej wspólnie z Jakubem Jabłonką i Pawłem Łęczukiem autobiografii – „BUKARTYK – fatalny przykład dla młodzieży” (wydawnictwo BUKOWY LAS 2017). Jesienią 2020 r. ukazała się ostatnia, jak dotąd, płyta Piotra Bukartyka, zatytułowana „Być może to wszystko”. Skądinąd wiemy, że artysta nie powiedział jeszcze ostatniego słowa, zatem tytułu ostatniej płyty nie należy brać dosłownie. Koncert odbędzie się w Łaskim Domu Kultury 24 czerwca o godz. 19, zgodnie z zachowaniem wszystkich przepisów dotyczących obecnej sytuacji sanitarno-epidemiologicznej. Bilety można już zakupić w ŁDK w cenie 40 zł.
- W Zduńskiej Woli, trzy dni później, bo 27 czerwca wystąpi podczas pierwszej, tegorocznej odsłony Letniego Festiwalu Kulturalnego ,,Leżaki 2021″, czyli cyklu wakacyjnych koncertów plenerowych w różnych przestrzeniach miasta Stellarnotes czyli Maciej Szustak, a goście mogą liczyć na porywającą fuzję rock’n’rolla, rapu i bluesa. Artysta, mimo młodego wieku, współpracował już choćby z taką legendą jazzu jak Michał Urbaniak. W tym roku miał premierę jego nowy album „Dochodzi Północ”. Ta płyta to porządna dawka energii i emocji. Jedyny w swoim rodzaju BluesRap, połączenie gitarowego brzmienia z zabawą beatboxem i mądrymi tekstami. Stellarnotes gra sam na wszystkich instrumentach, zapętla na żywo melodie tworząc unikatowe brzmienia. Fani takiej muzyki nich zatem przygotują się na jedyny w swoim rodzaju „One-Man Band”. Charakterystyczną cechą muzyki tego artysty jest też niezależność i multiinstrumenatalizm. We wszystkich swoich utworach gra na gitarze, pianinie, śpiewa, rapuje, robi beatbox. To wszystko staje się jeszcze bardziej zjawiskowe na koncertach, na których można doświadczyć tego na żywo… Przez słuchaczy często jest nazywany jako polski Dub FX, Tash Sultana, Everlast lub Yelawolf. Koncert zaplanowano na 27 czerwca o godz. 16 na wyspie w Parku Miejskim. Udział we wszystkich letnich wydarzeniach w ramach akcji ,,Leżaki 2021″ jest bezpłatny.
- W Poddębicach Lokalna Organizacja Turystyczna „CENTRALNY ŁUK TURYSTYCZNY” zaprasza na rajd rowerowy organizowany w ramach realizacji zadania Budżetu Obywatelskiego „ŁÓDZKIE NA PLUS”. Rajd odbędzie się w następną sobotę 26 czerwca. Start i meta rajdu zostaną zorganizowane w Poddębicach. Rajd jest bezpłatny, ogólnodostępny i otwarty dla wszystkich, po wcześniejszym zapisaniu. Organizatorzy zapewnią uczestnikom: ciepły posiłek (dwudaniowy obiad), napoje i przekąski regeneracyjne, ubezpieczenie NNW, podstawowy serwis rowerowy, opiekę przewodników i ratowników medycznych. Podczas rajdu zostanie zaprezentowana prelekcja dotycząca historii województwa łódzkiego. Uczestnicy otrzymają drobne upominki, które będą pamiątką z imprezy. Rajd rozpocznie się i zakończy w Poddębicach w pobliżu Domu Kultury (Pałac Grudzińskich) przy ul. Mickiewicza 9/11 w godz. 9 – 10. Uczestnicy będą w wyruszać w mniejszych grupach o godz. 9, 9.30 i 10. Obowiązują zapisy na konkretną godzinę (wysłanie karty zgłoszenia). Trasa rajdu: Poddębice – Stary Gostków – Dzierżawy – Świnice Warckie – Głogowiec – Stemplew – Wielenin – Uniejów – Niewiesz – Poddębice – ok. 60 km. Po drodze turyści zwiedzą: zespół pałacowo-parkowy w Gostkowie, kościół Miłosierdzia Bożego w Dzierżawach, sanktuarium Urodzin i Chrztu św. Faustyny Kowalskiej w Świnicach Warckich oraz dom rodzinny siostry Faustyny w Głogowcu, a także kościół pw. Św. Jakuba i Doroty w Wieleninie, zamek w Uniejowie, rezerwat Dąbrowa Napoleonów. W miejscach tych będą krótkie postoje. Pełny regulamin rajdu oraz warunki uczestnictwa zostaną umieszczone na stronie internetowej http://centralnyluk.pl/ oraz profilu fb https://www.facebook.com/centralny. Liczba uczestników rajdu jest ograniczona. Obowiązują wcześniejsze zapisy. Zgłoszenia i pytania prosimy kierować na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. WAŻNE !!! Na rajdzie obowiązuje przestrzeganie aktualnie obowiązujących zasad epidemiologicznych. OBOWIĄZUJĄ MIN. 2 METRY ODLEGŁOŚCI POMIĘDZY OSOBAMI ORAZ NAKŁADANIE MASECZEK W ODPOWIEDNIM MOMENCIE O AKTUALNIE PANUJĄCYCH ZASADACH MOŻNA SIĘ DOWIEDZIE NA STRONIE RZĄDOWEJ POD ADRESEM: https://www.gov.pl/web/koronawirus/aktualne-zasady-i-ograniczenia

KaMi S

Podobne atrakcje w regionie:
http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/13520-atrakcyjny-weekend-w-dziaoszynie-wystpy-camasutry-i-after-party-oraz-festiwal-kolorow
Propozycje kinowe w Sieradzu na: https://scksieradz.pl/aktualnosci
Propozycje Kina Ratusz w Zduńskiej Woli na: http://www.kinoratusz.com/repertuar.php

KINORATUSZ

chopinuniejow

19sieradz

wielunezaki

24ieradz

22sieradz

laskholi

le38

dzialoszyn

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyRefleksja żony, riposta męża

Żona do męża: - Wiesz kochanie, ta para co mieszka obok bardzo się kocha. On ją całuje a powitanie i pożegnanie. Chcę byś też tak robił.
- Odbiło ci? Przecież prawie jej nie znam!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u