Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności W Łasku już działa. Kąpieliska w Wieluniu i Sieradzu otwarte zostaną 26 czerwca

W Łasku już działa. Kąpieliska w Wieluniu i Sieradzu otwarte zostaną 26 czerwca

basenyesiPrzy iście tropikalnych upałach, jakie od kilku utrzymują się kraju, a potrwać mają co najmniej do najbliższego czwartku (24 bm.), prawdziwymi szczęśliwcami są mieszkańcy Łasku i okolicy. Kąpielisko przy ul. Armii Krajowej nad rzeką Grabią już działa, a goście mogą liczyć na dostęp do plaży o długości 50 metrów, w godzinach od 11 do 18. Jest tam miejsce do kąpieli dla małych dzieci, wyznaczona strefa kąpieli w wodzie oraz opieka ratownika. Dla plażowiczów jest też toaleta. Woda w Grabi ma obecnie temperaturę 22,5 stopni Celsjusza. I z dnia na dzień rośnie.

 

Dopiero w sobotę będzie można popływać nie tylko na strzeżonym kąpielisku nad Wartą, ale także w odkrytych basenach znajdujących się nad rzeką w Sieradzu. Swoje podwoje otwiera też park linowy. Sieradzkie baseny funkcjonować będą zgodnie z aktualnymi obostrzeniami sanitarnymi związanymi z pandemią koronawirusa. Wejście na basen odbywać się będzie co dwie godziny. Pierwsze możliwe będzie o godz. 11, a ostatnie o 17. Kupiony bilet będzie uprawniał do półtoragodzinnego przebywania na terenie basenów. Po tym czasie następować będzie przerwa techniczna na sprzątanie i dezynfekcję obiektu. Ceny biletów w Sieradzu: normalny 6 zł (na 1,5 h), ulgowy 3 zł (na 1,5 h).
W okresie wakacyjnym czynny będzie również park linowy zlokalizowany w parku Adama Mickiewicza. Z jego atrakcji będzie można skorzystać codzienne w godzinach od 11.30 do 18.30 (ostatnie wejście o godz. 18). Dla dzieci i młodzieży z terenu Sieradza, po okazaniu legitymacji szkolnej, wstęp na park linowy jest bezpłatny. By móc skorzystać z parku trzeba jednak spełnić limity wzrostowe i wiekowe:- trasa dziecięca - 7 lat i min. 120 cm wzrostu; - trasa duża - 15 lat i min. 160 cm; - ścianka wspinaczkowa - min. 10 lat.
Także na sobotę zaplanowano otwarcie basenów Wieluńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Broniewskiego. Na terenie obiektu trwają ostatnie prace porządkowe i remontowe. Niecki są już napełnione wodą. Ta przechodzi badanie sanepidu. Basen odkryty w Wieluniu będzie otwarty w godz. 10-18. Bilety kosztują 6 złotych - ulgowy i 10 złotych - normalny. Na terenie obiektu przy Broniewskiego znajdują się: basen sportowy 50 x 21 m, basen szkolny 56 x 38 m, brodzik 38 x 10 m, zaplecze - szatnie i prysznice, punkt gastronomiczny oraz dwa boiska do siatkówki plażowej. Otwarcie odkrytych basenów zaplanowano także na sobotę w Zduńskiej Woli, o czym szerzej informowaliśmy na: ---> http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/13508-odkryte-baseny-w-zduskiej-woli-czynne-bd-w-drugi-dzie-wakacji
Dla amatorów kąpieli w tym roku zmodernizowano sanitariaty. Teraz badana przez sanepid jest woda, a MOSiR czeka na wyniki. Niestety, na otwarcie drugi rok z rzędu odkrytych basenów nie zdecydowano się w Wieruszowie. Jak tłumaczy burmistrz Rafał Przybył, zbyt późno ogłoszono zluzowanie pandemicznych obostrzeń, a to spowodowało, że nie udało się zebrać ekipy ratowników.

KaMi S

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyRefleksja żony, riposta męża

Żona do męża: - Wiesz kochanie, ta para co mieszka obok bardzo się kocha. On ją całuje a powitanie i pożegnanie. Chcę byś też tak robił.
- Odbiło ci? Przecież prawie jej nie znam!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u