Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności MOŻNA? MOŻNA, CZYLI SŁÓW KILKA O KĄTACH I PROJEKCIE "SOŁECTWO NA PLUS"

MOŻNA? MOŻNA, CZYLI SŁÓW KILKA O KĄTACH I PROJEKCIE "SOŁECTWO NA PLUS"

IMG_5188Sołectwo Kąty w gminie Widawa otrzymało z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego pomoc finansową w formie dotacji celowej, przeznaczonej na realizację zadań własnych gminy w zakresie małych projektów w sołectwach w kwocie 10 tys. zł. Środki te przeznaczyliśmy na przedsięwzięcie polegające na utwardzeniu kostką brukową placu przed budynkiem wiejskiej świetlicy.

 

Jak się można było spodziewać, inwestycja pozytywnie wpłynęła na jakość życia mieszkańców. Poprawione zostało bezpieczeństwo i komfort korzystania z placu. Projekt przyczynił się do poprawy wizerunku naszej miejscowości. Realizacja przedsięwzięcia spowodowała wzrost aktywności wśród społeczeństwa sołectwa Kąty. Mieszkańcy przygotowali plac do położenia kostki brukowej. Zdjęli stare zniszczone płyty betonowe i usunęli ziemię z terenu przeznaczonego pod planowaną inwestycję, by firma która układała kostkę miała odpowiednio przygotowane podłoże. Miejscowa społeczność, zaznaczę, że w różnym wieku, bardzo chętnie uczestniczyła w pracach przygotowawczych do ułożenia kostki brukowej jak i przy porządkowaniu terenu wokół świetlicy po wykonanych pracach związanych z ułożeniem kostki.
Uwieńczeniem projektu był piknik sołecki zorganizowany we współpracy z Gminą Widawa. Wspólne spotkanie plenerowe było okazją do rozmów o kolejnych planach rozwoju i odnowy miejscowości Kąty. Gmina Widawa sfinansowała artykuły spożywcze zakupione za kwotę tysiąca złotych. Z tych produktów zostały przyrządziliśmy potrawy grillowe dla uczestników spotkania. Wspólne biesiadowanie przy grillu wzbogacone zostało o pyszne domowe ciasta, przetwory, sałatki warzywne oraz przeróżne przekąski przygotowane przez panie z sołectwa Kąty.
By urozmaicić przebieg imprezy, tak by wszyscy dobrze się bawili, przez tutejszą społeczność przygotowane zostały animacje dla najmłodszych uczestników. Również o oprawę muzyczną zadbali sami mieszkańcy sołectwa. Społeczność stworzyła wspaniałą atmosferę. Wspólne spędzenie czasu i dobra zabawa pozytywnie wpłynęła na integrację i zacieśnienie więzi międzyludzkich. Serdecznie dziękuję Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Łódzkiego oraz Gminie Widawa. Składam wyrazy wdzięczności za okazaną pomoc i wsparcie w organizacji pikniku sołeckiego Ani i Pawłowi Burzyńskim "Grodzisko" z Woli Kleszczowej oraz firmie "Borowina" Broszki.
Z całego serca dziękuję wszystkim uczestnikom projektu, którzy swoim wkładem pracy i zaangażowaniem przyczynili się do poprawy wizerunku wsi Kąty. Dziękuję lokalnej społeczności za wszelką pomoc w organizacji pikniku sołeckiego!

Urszula Janus - sołtys wsi Kąty

W załączeniu fotorelacja autorki i jej współpracowników

IMG_4952

IMG_4968

IMG_5007

IMG_5110

IMG_5143

IMG_5165

IMG_5557

IMG_5554

IMG_5558

IMG_5620

IMG_5640.

IMG_5643

IMG_5645

IMG_5659

IMG_5665

IMG_5668

IMG_5670

 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipySzczęśliwi czasu nie liczą...

Żona do spokojnie zasypiającego po stosunku męża:
- Uuu...Tylko dwie minutki...? To raczej maleńko.
Mąż odwracając się do niej i uśmiechając się tajemniczo odpowiada:
- Kochanie, szczęśliwi czasu nie liczą...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u