Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Sprytnie kradł, ale wpadł

Sprytnie kradł, ale wpadł

policjasieradz50–letni piotrkowianin myślał, że bezkarnie ukradł kilkanaście butelek alkoholu oraz odplamiacz do tkanin w jednym z sieradzkich marketów. Skradziony towar sprytnie chował w celowo wszytych kilkunastu kieszeniach kurtki. Jego łupem padło mienie o łącznej wartości prawie 3 tysięcy złotych. Został zatrzymany dzięki czujności pracownika ochrony.

 

21 października dyżurny sieradzkiej policji otrzymał zgłoszenie, że w jednym z marketów pracownik ochrony ujął mężczyznę, który ukradł kilkanaście butelek odplamiacza do tkanin. Kiedy pojawił się on na terenie sklepu, już zwrócił uwagę ochroniarza. Swoim wyglądem przypominał sprawcę wcześniejszej kradzieży, zarejestrowanej przez sklepowy monitoring. Pracownik sklepu cały czas obserwował jego zachowanie i kiedy przekroczył linię kas, pobiegł za nim.
Jak się okazało, złodziej ukrywał pod kurtką butelki z odplamiaczem. O sytuacji powiadomiono policję. Policjanci przejęli dalsze czynności. W czasie przeszukania ujawnili, że od wewnętrznej strony kurtki złodziej miał celowo wszyte kilkanaście kieszeni, w których schował skradziony towar. Po sprawdzeniu danych, sprawcą okazał się 50–letni mieszkaniec Piotrkowa Trybunalskiego. Odzyskane produkty wróciły do dalszej sprzedaży. Sprawca został przewieziony do komendy i trafił do aresztu. W wyniku dalszych ustaleń okazało się, że to nie jedyne przewinienie na jego koncie. Na początku października, działając w ten sam sposób 50-latek ukradł kilkanaście butelek alkoholu na szkodę tego samego sklepu. Podejrzany usłyszał zarzut kradzieży mienia, którego łączna wartość wyniosła prawie 3 tysiące złotych. W czasie przesłuchania przyznał się do zarzucanych czynów. Mężczyzna był wcześniej notowany przez policję. Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

asp. szatab. Agnieszka Kulawiecka
Oficer Prasowy KPP w Sieradzu

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipySzczęśliwi czasu nie liczą...

Żona do spokojnie zasypiającego po stosunku męża:
- Uuu...Tylko dwie minutki...? To raczej maleńko.
Mąż odwracając się do niej i uśmiechając się tajemniczo odpowiada:
- Kochanie, szczęśliwi czasu nie liczą...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u