Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Śmiertelnie potrącił pieszego

Śmiertelnie potrącił pieszego

259-138199Było ciemno, pieszy nie miał na sobie elementów odblaskowych i gwałtownie wtargnął na jezdnię. Sieradzcy policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło na ulicy Jana Pawła II w tym mieście. Samochód osobowy potrącił 60-letniego pieszego. Na skutek doznanych obrażeń mężczyzna zmarł.

 

Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 22.40. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, 28-letni mieszkaniec gminy Sieradz, kierujący samochodem osobowym Volvo, jadąc w kierunku Złoczewa potrącił przechodzącego na drugą stronę jezdni 60-letniego pieszego. Pomimo podjętej reanimacji mężczyzna zmarł w wyniku poniesionych obrażeń. Pieszy nie posiadał elementów odblaskowych na odzieży. Kierujący samochodem był trzeźwy. Okoliczności tego zdarzenia pod nadzorem prokuratury wyjaśniają policjanci z sieradzkiej komendy powiatowej.
Policjanci przypominają, że w okresie jesiennym wcześniej zapada zmrok, pojawiają się mgły i opady deszczu. Wszystko to znacząco pogarsza widoczność. W zderzeniu z samochodem rowerzysta lub pieszy są bez szans i doznają bardzo poważnych obrażeń. Noszenie odblasków po zmroku to nie tylko realizacja wymogów prawa, lecz czasami jedyna szansa, aby uniknąć potrącenia przez samochód. Dzięki elementom odblaskowym kierowca widzi pieszego dużo wcześniej i ma czas, aby odpowiednio zareagować. Może ominąć pieszego lub zahamować przed nim i dzięki temu uniknąć tragedii.

asp. sztab. Agnieszka Kulawiecka
Oficer Prasowy KPP w Sieradzu

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyTwój grzech jest większy niż mój

– Byłem u spowiedzi…
– i…?
– Kapłan powiedział mi, że nie powinienem nigdy się z tobą spotykać, że od samego początku to było złe. Jesteś mężatką i nigdy nie powinienem się do ciebie zbliżyć…
– A powiedziałeś temu ,,kapłanowi'', że sam masz dwie żony: jedną kościelną, drugą ,,cywilną''?
– Nie, po co?! Przecież nie pytał!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u