Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Skradzione mienie wieźli skradzionym wózkiem, czyli złodziejska kumulacja

Skradzione mienie wieźli skradzionym wózkiem, czyli złodziejska kumulacja

259-142410Policjanci zatrzymali dwóch sprawców włamania do budynku gospodarczego na terenie jednej z firm w Sieradzu. Mężczyźni wpadli w ręce mundurowych, kiedy próbowali sprzedać skradzione mienie. Podejrzani to mieszkańcy Sieradza w wieku 29 i 36 lat. Obydwaj usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem. Starszy z mężczyzn odpowie również na kradzież. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 

25 lutego około godziny 13.30 sieradzka policja została powiadomiona o włamaniu do budynku gospodarczego na terenie jednej z sieradzkich firm. Zgłaszający widział, jak dwaj mężczyźni wynosili z środka jakieś metalowe przedmioty, które załadowali na wózek i odjechali. Skierowani na miejsce policjanci sprawdzili okoliczny teren i w jednym z punktów skupu złomu zauważyli dwóch mężczyzn. Ich wygląd odpowiadał rysopisowi podanemu przez świadka. Mieli z sobą wózek z metalowymi przedmiotami. Policjanci sprawdzili ich dane, byli to mieszkańcy Sieradza w wieku 29 i 36 lat. W toku dalszych ustaleń mundurowi potwierdzili, że mężczyźni włamali się do budynku gospodarczego. Zniszczyli jedną z drewnianych ścian i ukradli z środka przedmioty domowego użytku. Załadowali je na wózek skradziony wcześniej sprzed jednego z marketów. Od mężczyzn wyraźnie czuć było alkohol. Zostali oni zatrzymani i trafili do policyjnej celi. Skradzione mienie przekazano właścicielowi, którego wartość oszacował na 1000 złotych. W toku wykonywanych czynności śledczy ustalili, że 36-latek może mieć również związek z kradzieżą siedmiu metalowych kratek od studzienek. Do zdarzenia doszło w połowie stycznia tego roku w okolicach jednego z sieradzkich sklepów. Przypuszczenia policjantów potwierdziły się. Mężczyzna przyznał się, że to on dokonał tej kradzieży. Po wytrzeźwieniu obydwaj podejrzani usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem, a 36-latek dodatkowo odpowie również za kradzież. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności. Starszy z mężczyzn był wcześniej notowany przez policję.

asp. sztab. Agnieszka Kulawiecka
Oficer Prasowy KPP w Sieradzu

259-142412

259-142411

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipySojusz to już nie sojuz, ale jednak sojusz

Kiedy po raz pierwszy wysłano żołnierzy amerykańskich do Polski w ramach wymiany NATO-wskiej, zdarzyła się taka oto historia: Po spotkaniu powitalnym z Polakami jeden z amerykańskich żołnierzy pisze do domu:
- Kochana mamo, pozdrawiam Cię serdecznie. W pierwszych słowach mojego listu opowiem Ci jak wygląda tydzień w polskiej jednostce:
Poniedziałek: koledzy przywitali nas dużą wódką.
Wtorek: umieram!
Środa: jeden z kolegów polskich miał urodziny.
Czwartek: umieram.
Piątek: dostaliśmy przepustkę - poszliśmy na dyskotekę z polskimi kolegami.
Sobota: dlaczego nie umarłem we wtorek?

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u