Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Szpital w Pajęcznie wzbogacił się o nowy ambulans. I nie tylko!

Szpital w Pajęcznie wzbogacił się o nowy ambulans. I nie tylko!

szpitalpajecznoZmiany, zmiany, zmiany - tak może określić to, co dzieje się od kilkunastu dni w szpitalu w Pajęcznie, który właśnie otrzymał otrzymał nowy ambulans i sprzęt medyczny. Wartość tych darów - pół miliona złotych. Starostwo Powiatowe w Pajęcznie zapowiada, że to początek tegorocznych zmian w tamtejszym SPZOZ.

 

Jak informuje Radio Łódź Nad Wartą, karetka posiada kompleksowe, niezbędne wyposażenie, m.in.: instalację tlenową, nosze przystosowane także do transportu dzieci, krzesło kardiologiczne, ogrzewanie postojowe z termostatem oraz specjalną lodówkę transportową z kompresorem, dzięki której możliwe jest przewożenie np. szczepionek. - To kolejne z działań rozwojowych, które realizujemy w ramach szerszego planu. W 2021 roku uruchomiliśmy zmodernizowany od podstaw Oddział Chorób Wewnętrznych, stworzyliśmy nowy parking ze specjalnym systemem oraz doposażyliśmy wiele poradni i działów - mówi Agnieszka Kubot-Krawczyk, dyrektor SPZOZ w Pajęcznie. Poprzedni rok SPZOZ w Pajęcznie zakończył z dobrym wynikiem finansowym, dzięki czemu w 2022 roku można będzie przeprowadzić inwestycje.
Oprócz karetki placówka wzbogaci się także o wiele innych urządzeń medycznych:
- 14 łóżek rehabilitacyjnych z wyposażeniem,
- zestawem przeciwodleżynowym i szafkami,
- 3 pompy infuzyjne,
- 2 elektrokardiografy,
- Fotel ginekologiczny,
- Aparat do elektroterapii,
- ultradźwięków i laseroterapii,
- Zestaw do laseroterapii,
- Stół do masażu sterowany elektrycznie
- Oraz inne urządzenia medyczne

Wyposażenie trafi m.in.: do poradni ginekologicznej w Ośrodku Zdrowia w Pajęcznie i Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego. Urządzenia do kompleksowej rehabilitacji staną się częścią wyposażenia Ośrodka Rehabilitacji Dziennej, Działu Fizjoterapii oraz Zakładu Opiekuńczo Leczniczego, którego remont został zapowiedziany w 2021 roku. Władze samorządowe Zapowiadana jest także największa inwestycja SPZOZ w Pajęcznie, czyli budowa nowego skrzydła szpitalnego wraz z pełnym wyposażeniem. Wkrótce ogłoszony zostanie przetarg. - W nowym skrzydle szpitala powstaną m.in. sale chorych, izolatki, dodatkowa winda, gabinety lekarsko-diagnostyczne, instalacje gazów medycznych. To będzie duża inwestycja - informuje starosta pajęczański Zbigniew Gajęcki. Na jej realizację Starostwo Powiatowe ma otrzymać ponad 10,5 mln zł.

(opr. KJB)

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyRóżne mogą być prezenty dla nauczycieli

Jeszcze nie tak dawno powszechnym zwyczajem w polskich szkołach było dawanie prezentom wychowawcom klas. Tak też było w klasie IIIB w Szkole Podstawowej w Brzęczyszczykowicach.
Zosia, której mama ma kwiaciarnię, przyniosła pudło. - Zosiu, tam na pewno są kwiaty - mówi wychowawczyni.
- Oj, skąd pani wie...
Kolejnym darczyńcą był Marcinek, którego tata był cukiernikiem.
- W tym pięknym pudełku na pewno są smakowite ciasteczka? - zapytała nauczycielka.
- Tak, zgadła pani - odpowiedział Marcinek. Następny w kolejce z prezentem był Stasio, którego tatuś prowadził ekskluzywny sklep alkoholowy.
- Oj, z tego pudełka coś przecieka - powiedziała pani i polizała ciecz.
- To na pewno wino? - Nie odpowiedział Stasio. Więc pani polizała jeszcze raz mówiąc:
- Że też nie poznałam, to koniak?
- Nie odpowiedział Staś - świnka morska...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u