Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Laureaci wojewódzkiego konkursu "Żołnierze Wyklęci - niezłomni obrońcy Rzeczypospolitej"

Laureaci wojewódzkiego konkursu "Żołnierze Wyklęci - niezłomni obrońcy Rzeczypospolitej"

konkurs-wykleciPonad pół tysiąca uczniów ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych województwa łódzkiego wzięło udział w konkursie "Żołnierze Wyklęci - niezłomni obrońcy Rzeczypospolitej". Jak informuje Nasze Radio, wczoraj, 19 maja, w Teatrze Miejskim w Sieradzu podczas uroczystej gali poznaliśmy laureatów.

 

- Podpułkownik Łukasz Ciepliński "Pług" i kapitan Stanisław Sojczyński "Warszyc", to współcześni bohaterowie młodzieży z Łódzkiego. - Narażali swoje życie, żeby obronić naszą ojczyznę - mówi Karol Borkowski, zwycięzca konkursu. Kapitan Sojczyński jest wzorem dla Kingi Cichowlas z SP nr 2 w Pajęcznie. Stał się więc bohaterem komiksowej opowieści Kingi, która zajęła drugie miejsce. - Uwielbiam malować, zainspirował mnie, ponieważ poświęcił się dla Polski - mówi Kinga. - On się nigdy nie poddawał - dodaje. Finaliści i laureaci ze szkół podstawowych otrzymali za udział w konkursie dodatkowe punkty, które pomogą im w rekrutacji do szkół średnich. Specjalne zaświadczenia oraz gratulacje przekazał im Waldemar Flajszer, Łódzki Kurator Oświaty. Nagrody Marszałka Województwa Łódzkiego Grzegorza Schreibera wręczyła Iwona Koperska, przewodnicząca Sejmiku Województwa Łódzkiego. - Historie tych żołnierzy, to historie ludzi, którzy chcieli żyć w niepodległej Polsce i powiedzieli "nie" najeźdźcy - podkreśliła. - Nam, Polakom, nikt nie wmówi, że wojsko sowieckie, które weszło na teren naszej ojczyzny w 1944 roku, wyzwoliło nas. Bardzo ważne jest, żeby uczyć się historii, pamiętać i dbać o bohaterów - dodała. W teście wiedzy najlepszy był Karol Borkowski (SP nr 172 w Łodzi), a w części plastycznej wygrał komiks Lilianny Klimas (SP nr 2 w Konstantynowie Łódzkim).
Natomiast uczniowie szkół ponadpodstawowych przygotowywali na konkurs filmy i prezentacje multimedialne. W pierwszej z tych kategorii najwyżej oceniono Annę Wiśniewską z II LO w Tomaszowie, zaś w drugiej - Mateusz Cieślak - uczeń ZSZ nr 2 w Skierniewicach. Konkurs zorganizowany był przez Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego, przy współudziale Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Łodzi, Piotrkowie Trybunalskim, Sieradzu, Skierniewicach oraz Zgierzu.

Foto: UMWŁ
(opr. KJB)

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama
Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyŻona obrażona...

Żona prosiła mnie, żebym jej przyniósł szminkę.
Niestety, przez pomyłkę podałem jej klej w sztyfcie.
Chyba ciągle jest obrażona, bo nadal się nie odzywa...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u