Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Były adwokat z Wielunia zatrzymany przez CBA

Były adwokat z Wielunia zatrzymany przez CBA

policjaaW związku z zarzutami przyjęcia korzyści majątkowych funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali byłego adwokata z Wielunia. Jak donosi Radio Ziemi Wieluńskiej, podejrzanego skreślono z listy adwokatów Okręgowej Rady Adwokackiej w Łodzi w sierpniu 2021 roku.

 

Jak informuje Wydział Komunikacji Społecznej CBA: Delegatura CBA w Białymstoku prowadzi wspólnie z Podlaskim Wydziałem Zamiejscowym Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej wielowątkowe śledztwo dotyczące m.in. powoływania się na wpływy w wymiarze sprawiedliwości. W ramach tego wątku sprawy zatrzymano jedną osobę – to były adwokat. Jak ustalono w toku prowadzonego postępowania zatrzymany mężczyzna kilkukrotnie przyjmował korzyści majątkowe i obietnice wręczenia mu takich korzyści, przy czym wskazany przyjął 140 tys. zł w gotówce z obiecanych mu 320 tys. zł. Wskazany w zamian zobowiązał się do pomyślnego końcowego rozstrzygnięcia postępowań prowadzonych przez prokuraturę i sądy. Wskazany mężczyzna w swych przestępczych działaniach powoływał się przy tym na rzekome wpływy, koneksje i znajomości, jakie miał posiadać w prokuraturze, co okazało się nieprawdą.
Zatrzymany usłyszał w siedzibie Podlaskiego Wydziału Zamiejscowego Prokuratury Krajowej zarzuty powoływania się na wpływy. Wobec podejrzanego sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzy miesięcy. To nowe śledztwo prowadzone przez Delegaturę CBA w Białymstoku wspólnie z Prokuraturą Krajową. Śledztwo zostało wszczęte na materiałach własnych CBA. Sprawa jest rozwojowa.

(opr. KJB)

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyKiedy przychodzi Matka Boska...

Na religii dzieci uczą się o Matce Boskiej.
- A do mojej mamy Matka Boska często przychodzi w nocy - chwali się Stasiu.
- Jak to możliwe? - pyta katechetka.
- Jak idziemy spać i gasimy światło, to po jakimś czasie mama woła: O Matko Boska, znowu ty?

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u