Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Były adwokat z Wielunia zatrzymany przez CBA

Były adwokat z Wielunia zatrzymany przez CBA

policjaaW związku z zarzutami przyjęcia korzyści majątkowych funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali byłego adwokata z Wielunia. Jak donosi Radio Ziemi Wieluńskiej, podejrzanego skreślono z listy adwokatów Okręgowej Rady Adwokackiej w Łodzi w sierpniu 2021 roku.

 

Jak informuje Wydział Komunikacji Społecznej CBA: Delegatura CBA w Białymstoku prowadzi wspólnie z Podlaskim Wydziałem Zamiejscowym Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej wielowątkowe śledztwo dotyczące m.in. powoływania się na wpływy w wymiarze sprawiedliwości. W ramach tego wątku sprawy zatrzymano jedną osobę – to były adwokat. Jak ustalono w toku prowadzonego postępowania zatrzymany mężczyzna kilkukrotnie przyjmował korzyści majątkowe i obietnice wręczenia mu takich korzyści, przy czym wskazany przyjął 140 tys. zł w gotówce z obiecanych mu 320 tys. zł. Wskazany w zamian zobowiązał się do pomyślnego końcowego rozstrzygnięcia postępowań prowadzonych przez prokuraturę i sądy. Wskazany mężczyzna w swych przestępczych działaniach powoływał się przy tym na rzekome wpływy, koneksje i znajomości, jakie miał posiadać w prokuraturze, co okazało się nieprawdą.
Zatrzymany usłyszał w siedzibie Podlaskiego Wydziału Zamiejscowego Prokuratury Krajowej zarzuty powoływania się na wpływy. Wobec podejrzanego sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzy miesięcy. To nowe śledztwo prowadzone przez Delegaturę CBA w Białymstoku wspólnie z Prokuraturą Krajową. Śledztwo zostało wszczęte na materiałach własnych CBA. Sprawa jest rozwojowa.

(opr. KJB)

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama
Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyŻona obrażona...

Żona prosiła mnie, żebym jej przyniósł szminkę.
Niestety, przez pomyłkę podałem jej klej w sztyfcie.
Chyba ciągle jest obrażona, bo nadal się nie odzywa...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u