Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Szaleniec za kierownicą spowodował wypadek

Szaleniec za kierownicą spowodował wypadek

259-15018520-letni mieszkaniec powiatu sieradzkiego kierujący Volkswagenem spowodował wypadek, w którym poszkodowany został 54-letni pasażer. Okazało się, że kierowca nie miał uprawnień i złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

 

13 czerwca około godziny 11.20 dyżurny sieradzkiej policji otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w Klonowej. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, 20-letni mieszkaniec powiatu sieradzkiego kierujący samochodem marki Volkswagenem nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, stracił panowanie nad pojazdem i zjechał na pobocze. Samochód uderzył w betonowy mostek przed jedną z posesji, a następnie w przydrożne drzewo. Wspólnie z kierowcą podróżował 54-letni pasażer. Wezwane na miejsce służby ratunkowe przewiozły pasażera do sieradzkiego szpitala. Zadysponowany został również śmigłowiec lotniczego pogotowia ratunkowego, który przetransportował kierowcę do szpitala w Łodzi. Na miejscu pracowali policjanci z udziałem technika kryminalistyki. Wykonali oględziny oraz zabezpieczyli ślady związane z wypadkiem. Od kierowcy oraz pasażera został pobrana krew do badań. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach okazało się, że 20-latek nie miał uprawnień do kierowania oraz złamał orzeczony przez sąd zakaz prowadzania pojazdów.
Okoliczności tego wypadku wyjaśni postępowanie prowadzone przez policję pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Sieradzu. Za złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów grozi do 5 lat pozbawienia wolności. W sytuacji kierowania pojazdem bez uprawnień, sąd może orzec grzywnę nawet do 30 tysięcy złotych oraz obligatoryjnie zakaz prowadzenia pojazdów na okres od 6 miesięcy do nawet 3 lat. Kierowca odpowie również za spowodowanie wypadku drogowego.

asp.sztab. Agnieszka Kulawiecka

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama
Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipy...i ćwicz zdziwienie

Wakacje. Przed wyjściem na plażę żona mówi do męża:
– Chciałabym założyć coś, co wszystkich zadziwi!
– Załóż łyżwy...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u