Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Uzależnieni od podwójnego gazu...

Uzależnieni od podwójnego gazu...

policjarMinionej doby na drogach powiatu sieradzkiego policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców . W ręce policjantów wpadł też rowerzysta z 3 promilami, który spowodował kolizję. Został ukarany mandatami karnymi na łączną kwotę 4000 złotych. Apelujemy do kierowców o rozsądek! Alkohol to nadal jedna z głównych przyczyn tragedii na drodze.

 

4 lipca przed godziną 12 policjanci z komisariatu w Warcie patrolując miejscowość Duszniki zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę Hyundaia. Już po chwili rozmowy funkcjonariusze mieli pewność, że kierowca jest pod działaniem alkoholu. Potwierdziło to badanie alkomatem. Okazało się, że 57-letni mieszkaniec powiatu sieradzkiego ma w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Kolejnego nieodpowiedzialnego kierowcę na „podwójnym gazie” zatrzymali mundurowi sieradzkiej drogówki po godzinie 23 na ulicy Wojska Polskiego. Wynik przeprowadzonej kontroli wskazał, że 34-letni mieszkaniec powiatu sieradzkiego kierujący Renault ma w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Ponadto pojazd nie był dopuszczany do ruchu. Nieodpowiedzialnym kierowcom zatrzymane zostało prawo jazdy. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów na minimum 3 lata oraz wysoka kara pieniężna. Tego samego dnia po godzinie 13.15 dyżurny sieradzkiej policji otrzymał zgłoszenie o kolizji na ulicy Piastowskiej w Sieradzu. Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że rowerzysta uderzył w zaparkowaną Toyotę. Wygląd i zachowanie kierującego jednośladem wyraźnie wskazywało, że jest pod wpływem alkoholu. Policjanci ustalili jego dane i zbadali stan trzeźwości. Alkomat wskazał, że 48-letni sieradzanin ma w organizmie prawie 3,2 promila alkoholu. Za spowodowanie kolizji oraz jazdę rowerem w stanie nietrzeźwości został on ukarany mandatami karnymi na łączną kwotę 4000 złotych.

Przypominamy, że kierowanie jakimkolwiek pojazdem w stanie nietrzeźwości jest skrajnie nieodpowiedzialne i może zakończyć się tragicznie. Alkohol zdecydowanie zmniejsza szybkość reakcji. Zaburzona zostaje ostrość widzenia i wyczucie odległości od potencjalnej przeszkody. Nietrzeźwy kierujący błędnie ocenia sytuację i swoje umiejętności. Nie bójmy się i reagujmy, kiedy mamy podejrzenie, że kierowca może być pod wpływem alkoholu. Każdy z nas może zapobiec tragedii. O każdej niepokojącej sytuacji należy powiadomić policję dzwoniąc pod numer 112.

asp.sztab. Agnieszka Kulawiecka
Oficer Prasowy KPP w Sieradzu

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipySynku, jak mogłeś...

Matka strasznie beszta syna, który wybrał się do klubu ze striptizem.
- Jak mogłeś! To straszne, to obrzydliwe! Pewnie widziałeś tam rzeczy, których nie powinieneś zobaczyć!
- Tak. - odpowiada syn - Widziałem tam ojca!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u