Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności ,,Serenada” - pierwsza premiera Teatru Po Godzinach

,,Serenada” - pierwsza premiera Teatru Po Godzinach

teatr– Mam nadzieję, że Teatr Po Godzinach tą premierą ,,Serenady” spełni wreszcie moje marzenie i nie tylko moje. Nareszcie powstanie teatr amatorski, ale repertuarowy. Taki, który będzie miał swój repertuar, który będzie mógł grać spektakle, tworzyć, a Wy będziecie nas odwiedzać w Ratuszu i przychodzić do nas, na nasze występy – mówiła podczas premiery Edyta Kulda, reżyser, opiekun artystyczny Teatru po Godzinach.

Grupa pracuje w Miejskim Domu Kultury Ratusz w Zduńskiej Woli od października 2021 roku. Tworzą go dorośli pasjonaci sztuki teatralnej. – Pomysłów na realizację spektaklu mieliśmy wiele. W trakcie teatralnych poszukiwań z otchłani pamięci wykopaliśmy tekst Sławomira Mrożka, mistrza absurdu, jednoaktówkę „Serenada” – mówiła jeszcze przed premierą Edyta Kulda. ,,Serenada” Sławomira Mrożka to zabawna, groteskowa opowieść. Ponadczasowa – o uprzedmiotowieniu ludzi, ich szufladkowaniu i wkładaniu w utarte stereotypy. Mały mikrokosmos ukryty w kurniku pokazuje w krzywym zwierciadle ludzkie zachowania, relacje damsko-męskie, wady i motywacje. Zwierzęce postaci: Kogut, Kury i Lis tworzą prostą i zabawną historyjkę z nutką kryminalnego dreszczyku w tle. Relacje pomiędzy nimi są tylko metaforą, która powinna zwrócić naszą uwagę na to, kim tak naprawdę jest człowiek w otaczającym nas, współczesnym świecie. ,,Serenada” to sztuka o naiwności i ciekawości, o umiejętności manipulacji innymi dla osiągania własnych korzyści i wyznaczonego celu. Premiera spektaklu odbyła się 26 lipca w MDK Ratusz. W spektaklu wystąpili:
BLONDI – Izabela Piechol
BRUNA – Anna Świerczyńska
RUDA – Emilia Gorąca
KOGUT – Marcin Grzesiak
LIS – Filip Witkowski

Kolejne premierowe spotkanie z aktorami już we wrześniu. Nie możemy się doczekać! foto w linku: https://we.tl/t-OwdWI8YgkI

Katarzyna Majewska
Miejski Dom Kultury w Zduńskiej Woli

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama
Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyJak wrócą nasi piłkarze z Kataru?

Niewiarygodne! Nasi piłkarze polecieli na mistrzostwa świata chronieni przez samoloty F-16.
To już wielki sukces.
A jak wrócą? MiG-iem!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u