Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Powiat zduńskowolski jest gotowy na zimę

Powiat zduńskowolski jest gotowy na zimę

zimapowiatNa szczęście zima póki co jest łaskawa dla Sieradzkiego. Starostwo Powiatu Zduńskowolskiego chwali się, że jest gotowe na opady śniegu. Liczą na to zmotoryzowani, bo w poprzednich latach z szybkim odśnieżaniem bywało różnie.

 

W jego zarządzie jest prawie 200 kilometrów dróg oraz około 40 kilometrów ciągów pieszo-rowerowych. Na drogach powiatowych w gminie Zduńska Wola oraz gminie Zapolice prace związane z ich zimowym utrzymaniem wykonują pracownicy Powiatowego Zarządu Dróg w Zduńskiej Woli. Ponadto w ramach zadań własnych Powiatowego Zarządu Dróg jest między innymi odśnieżanie oraz usuwanie śliskości ścieżek rowerowych i chodnika znajdującego się w pasie drogi powiatowej, jeżeli chodnik ten nie przylega bezpośrednio do sąsiedniej nieruchomości, mieszczącej się poza pasem drogowym. Do tego używany jest własny sprzęt i zgromadzona mieszanka piasku i soli oraz samej soli. Na zakup soli przeznaczono na sezon zimowykwotę 71.700 zł, a na zakup piasku 46.700 zł, łącznie: 118.400,00 zł.
Usługi transportowo-sprzętowe w zakresie zimowego utrzymania ulic i dróg powiatowych na obszarze Powiatu Zduńskowolskiego realizują również firmy zewnętrzne wyłonione w formie przetargu nieograniczonego. Dotyczy to ulic i dróg powiatowych na terenie Miasta Zduńska Wola oraz Gminy i Miasta Szadek. Wykonywanie usługi zimowego utrzymania dróg następuje tylko na indywidualne zlecenie zamawiającego (pisemnie lub telefonicznie) i jest rozliczane według cen jednostkowych (praca sprzętu, zużycie materiału). W tym celu podpisano dwie umowy z dwoma wykonawcami na łączną kwotę 550.000 zł.

KaMi S

Fot. arch. PZD w Zduńskiej Woli

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama
Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyZimowy dylemat zajączka

Lutowa noc. Mróz, zimno i dużo śniegu. Z lasu na polanę wyszedł zajączek. Patrzy, a tam pod sosenką stoi zapomniany, świąteczny bałwanek. Nieco jednak sfatygowany; miotła opadnięta, micha na głowie przekrzywiona, no i dla żartu ktoś marchewkę zamiast jako nos, wcisnął mu nieco poniżej pasa.
Stanął zajączek, patrzy, myśli, a bałwanek na to:
- I co tak kombinujesz, brzydzisz się?

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u