Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Czego to ludzie nie kradną! Wpadli na wycince jodeł

Czego to ludzie nie kradną! Wpadli na wycince jodeł

265-159490Policjanci współpracując ze strażnikami leśnymi i leśniczym, zatrzymali sprawców wycinki gałęzi jodły. 41-letni mieszkaniec powiatu kieleckiego wspólnie z 31-letnim mieszkańcem powiatu skarżyskiego odpowiedzą za wykroczenie. Grozi im kara grzywny do 5 000 złotych. Okres przed świętami Bożego Narodzenia to czas przystrajania pomieszczeń. Należy jednak pamiętać, że nie tylko ścinanie gałęzi w lesie, jak również zabieranie już tych wyrąbanych podlega odpowiedzialności na podstawie przepisów kodeksu wykroczeń. Klienci, którzy kupują gałęzie pochodzące z wykroczenia także podlegają odpowiedzialności za tak zwane paserstwo leśne.

 

21 listopada po godzinie 17 oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie otrzymał zgłoszenie o nielegalnej wycince drzewa w lesie w miejscowości Chróścin. Policjanci z zespołu patrolowo-interwencyjnego niezwłocznie pojechali we wskazane miejsce, gdzie czekali już na nich strażnicy leśni. Dzięki współpracy wieruszowskich stróżów prawa z miejscowym leśniczym zatrzymali mężczyznę, który na ich widok zaczął się nerwowo zachowywać a następnie próbował uciec. Po kilkudziesięciu metrach wpadł w ręce mundurowych. W plecaku miał sekator i sznur. Przedmioty te służyły do obcinania drzewek i tworzenia gotowych wiązanek jodły.
W trakcie sprawdzania terenu przyległego do miejsca wycinki policjanci zatrzymali do kontroli samochód typu bus, w którym znajdowały się gotowe już do sprzedaży nacięte gałęzie jodły. Okazało się również, że dwaj mężczyźni podczas nieumiejętnej wycinki tych gałęzi uszkodzili drzewka jodły. 41-latek dodatkowo usłyszy zarzut wjazdu pojazdem silnikowym na teren leśny nie będąc do tego uprawnionym. Leśniczy po oszacowaniu ilości wyciętych gałęzi jodłowych straty oszacował na 1000 złotych. Teraz sprawcy usłyszą zarzuty w tej sprawie i zostanie na nich skierowany wniosek do sądu.

asp. Piotr Siemicki
Oficer Prasowy KPP w Wieruszowie

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama
Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyZimowy dylemat zajączka

Lutowa noc. Mróz, zimno i dużo śniegu. Z lasu na polanę wyszedł zajączek. Patrzy, a tam pod sosenką stoi zapomniany, świąteczny bałwanek. Nieco jednak sfatygowany; miotła opadnięta, micha na głowie przekrzywiona, no i dla żartu ktoś marchewkę zamiast jako nos, wcisnął mu nieco poniżej pasa.
Stanął zajączek, patrzy, myśli, a bałwanek na to:
- I co tak kombinujesz, brzydzisz się?

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u