Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Spektakl o Mackiewiczu w Zduńskiej Woli

Spektakl o Mackiewiczu w Zduńskiej Woli

mackgruddklokatorPrapremierowe przedstawienie teatralne o sławnym pisarzu i publicyście politycznym Józefie Mackiewiczu (1902-1985) odbędzie się 9 grudnia o godzinie 17 Domu Kultury Lokator. Rok 2022 jest między innymi rokiem Józefa Mackiewicza (https://dzieje.pl/wiadomosci/sejm-ustanowil-2022-rokiem-jozefa-mackiewicza) .

 

Doświadczenia z systemem rządów sowieckich stworzyły z niego nieprzejednanego antykomunistę, czemu dawał wyraz w swojej twórczości do końca życia. Jest autorem wielu wybitnych powieści politycznych, dotyczących głównie okresu II wojny światowej.
Jest koniec sierpnia 1972 r. w Monachium, gdzie akurat trwa XX Olimpiada. W monachijskiej piwiarni niespodziewanie spotykają się starzy znajomi z wileńskich czasów: twardy antykomunista Józef Mackiewicz i Jerzy Putrament, przybyły służbowo z PRL-u, komunista, członek KC PZPR, wiceprezes Związku Literatów Polskich, redaktor naczelny miesięcznika „Literatura”. Panowie zaczynają z sobą rozmawiać, widzowie uważnie słuchać… Autorem sztuki jest łódzki dramaturg Zbigniew Pacura, a grają aktorzy warszawscy - Jerzy Mazur i Wiesław Kowalski. Wstęp na spektakl jest bezpłatny.

KaMi S

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama
Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyZimowy dylemat zajączka

Lutowa noc. Mróz, zimno i dużo śniegu. Z lasu na polanę wyszedł zajączek. Patrzy, a tam pod sosenką stoi zapomniany, świąteczny bałwanek. Nieco jednak sfatygowany; miotła opadnięta, micha na głowie przekrzywiona, no i dla żartu ktoś marchewkę zamiast jako nos, wcisnął mu nieco poniżej pasa.
Stanął zajączek, patrzy, myśli, a bałwanek na to:
- I co tak kombinujesz, brzydzisz się?

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u