Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Szaleńcy za kierownicą - z promilami i bez prawa jazdy

Szaleńcy za kierownicą - z promilami i bez prawa jazdy

ALKOMATWieruszowscy policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzeń drogowych do jakich doszło w Wieruszowie na ulicy Wrocławskiej oraz we wsi Kamionka. Kierujący uczestniczący w tych kolizjach byli nietrzeźwi, a jeden z nich złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Teraz grozi im nawet do 5 lat pozbawienia wolności oraz wysoka kara grzywny.

 

29 listopada tuż po godzinie 20 dyżurny komendy powiatowej policji otrzymał zgłoszenie, że w Wieruszowie na ulicy Wrocławskiej doszło do zderzenia dwóch pojazdów. Patrol wieruszowskiej drogówki ustalił, że kierujący samochodem marki Hyundai nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i uderzył w prawidłowo jadący samochód marki BMW, kierowany przez kobietę. Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że kierujący Hyundaiem 31-letni mieszkaniec powiatu wieruszowskiego miał w organizmie ponad 1,2 promila alkoholu. Ponadto kierował samochodem pomimo orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych.
Do kolejnego zdarzenia doszło 30 listopada po godzinie 17. Na stanowisko kierowania KPP w Wieruszowie wpłynęło zgłoszenie dotyczące zdarzenia drogowego w Kamionce. Z przekazanych informacji wynikało, że pijany kierujący wjechał samochodem osobowym w ogrodzenie posesji. Pracujący na miejscu policjanci ustalili, że 44-letni mieszkaniec powiatu wieruszowskiego kierujący samochodem marki Mazda nie dostosował prędkości do warunków drogowych, stracił panowanie nad pojazdem i wjechał w ogrodzenie posesji. Podejrzenia zgłaszającego się potwierdziły, gdy badanie wykazało ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie! W tej sytuacji mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy. Teraz obaj mężczyźni odpowiedzą przed sądem za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości. Grozi za to kara do dwóch lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.
Nie unikną również odpowiedzialności za spowodowanie kolizji drogowej. 31-latek odpowie dodatkowo za złamanie sądowego zakazu, za co grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.
Pamiętajmy, że nietrzeźwi kierowcy stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych użytkowników dróg. Pijani kierowcy wciąż są plagą na polskich drogach i powodują tragiczne w skutkach wypadki. Alkohol ma negatywny wpływ na stan psychofizyczny człowieka. Wydłuża czas reakcji i powoduje senność. Zaburza widzenie oraz prawidłową ocenę sytuacji. Przypominamy także o dostosowaniu prędkości do obowiązujących ograniczeń, warunków panujących na drodze, a przede wszystkim własnych umiejętności.

asp. Piotr Siemicki
Oficer Prasowy KPP w Wieruszowie

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama
Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipy...i ćwicz zdziwienie

Wakacje. Przed wyjściem na plażę żona mówi do męża:
– Chciałabym założyć coś, co wszystkich zadziwi!
– Załóż łyżwy...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u