Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Odnalazł się zaginiony 19-latek z Konopnicy

Odnalazł się zaginiony 19-latek z Konopnicy

zaginal2Szczęśliwy finał poszukiwań 19-latka z Konopnicy. Odnalazł się po niespełna dobie poszukiwań w pobliżu kompleksu leśnego w Piskorniku informuje Radio Ziemi Wieluńskiej.

 

- 1 grudnia wieluńscy mundurowi zostali poinformowani o zaginięciu 19-letniego mieszkańca Konopnicy. Zaginięcie zgłosiła zaniepokojona rodzina. Mundurowi ustalili, że tego dnia w godzinach porannych nastolatek wyszedł z miejsca zamieszkania i od tamtej pory nie powrócił do domu oraz nie kontaktował się z rodziną. Mundurowi każdy sygnał o zaginięciu osoby traktują priorytetowo. Tak też było w tym przypadku. Z uwagi na problemy zdrowotne mężczyzny, panującą w nocy niską temperaturę, natychmiast rozpoczęto poszukiwania, ogłoszono alarm dla jednostki. W akcji poszukiwawczej wieluńskich policjantów wspierali strażacy zawodowi oraz z jednostek ochotniczych straży pożarnych powiatu wieluńskiego, jak również lokalna społeczność. W działania zaangażowano również psa tropiącego z Komendy Powiatowej Policji w Łasku, oraz psy z grup poszukiwawczo- ratowniczych z Ostrowa Wielkopolskiego, Wrocławia oraz Proboszczowic i Justynowa. Przy użyciu psów przeszukano pobliskie tereny wykorzystując przy tym również quady terenowe. Najpierw sprawdzono okolicę miejsca zamieszkania zaginionego, następnie rozszerzono teren poszukiwań na inne miejscowości. W trakcie poszukiwań przeczesywano zarośla, pola, przyległe lasy oraz rejon rzeki Warty. Po niespełna dobie poszukiwań wieluńscy kryminalni na terenie kompleksu leśnego w okolicy miejscowości Piskornik odnaleźli zaginionego 19-latka. Młody człowiek był przemoczony i wyziębiony. Na miejsce natychmiast wezwano karetkę pogotowia i mężczyzna trafił pod opiekę służb medycznych. Serdecznie dziękujemy wszystkim za aktywny udział w trudnych, ale skutecznych poszukiwaniach – informuje Katarzyna Grela z wieluńskiej Policji.

(opr. KJB)

Foto: KPP w Wieluniu

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama
Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyZimowy dylemat zajączka

Lutowa noc. Mróz, zimno i dużo śniegu. Z lasu na polanę wyszedł zajączek. Patrzy, a tam pod sosenką stoi zapomniany, świąteczny bałwanek. Nieco jednak sfatygowany; miotła opadnięta, micha na głowie przekrzywiona, no i dla żartu ktoś marchewkę zamiast jako nos, wcisnął mu nieco poniżej pasa.
Stanął zajączek, patrzy, myśli, a bałwanek na to:
- I co tak kombinujesz, brzydzisz się?

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u