Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Dwadzieścia siedem nowych lamp ledowych w centrum Zduńskiej Woli

Dwadzieścia siedem nowych lamp ledowych w centrum Zduńskiej Woli

Plac-Wolnossci-wieczorem-Nowe, nowoczesne i energoszczędne latarnie zainstalowano na placu Wolności i ulicy Łaskiej w Zduńskiej Woli. Z krajobrazu centrum miasta zniknęły wiszące na słupach przewody. Inwestycja miejska zrealizowana została wspólnie z Polską Grupą Energetyczną. Lamp jest dwadzieścia siedem.

 

Ze wspomnianych miejsc elektrycy zdemontowali stare, betonowe słupy oświetleniowe z wyeksploatowanymi oprawami, które pobierały mnóstwo energii elektrycznej. W północnej części placu Wolności i po jednej stronie ulicy Łaskiej do ulicy Jana Kilińskiego włącznie, zainstalowali dwadzieścia siedem energooszczędnych ulicznych latarni. Elektryczne przewody zniknęły też wraz z betonowymi słupami.
– Energooszczędne oświetlenie zamontowaliśmy razem z Polską Grupą Energetyczną, która zlikwidowała rzucające się w oczy przewody niskiego napięcia i poprowadziła je pod ziemią. My postawiliśmy nowe, stylowe latarnie – mówi wiceprezydent Zduńskiej Woli, Paweł Szewczyk. Wymianę ulicznego oświetlenia zrealizowała firma Instalatorstwo i Pomiary Elektryczne Paweł Ratajczyk z Burzenina. Koszt inwestycji to ponad 600 tys. zł.
Zduńska Wola od kilku lat inwestuje w energooszczędne oświetlenie. Miasto oświetla już niemal trzy tysiące LED-owych lamp. Na największą w historii wymianę ulicznego oświetlenie dróg urząd pozyskał 2,6 mln zł z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach programu SOWA.  Dzięki wymianie zużycie prądu na oświetlenie spadło o 70 procent, co przy obecnych podwyżkach cen energii jest ratunkieim dla miejskiego budżetu.

KaMi S

Plac-Wolnossci-wieczorem-

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama
Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipy...i ćwicz zdziwienie

Wakacje. Przed wyjściem na plażę żona mówi do męża:
– Chciałabym założyć coś, co wszystkich zadziwi!
– Załóż łyżwy...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u