Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Podpalacz kamienicy, gdzie w wyniku pożaru zmarły trzy osoby - w areszcie

Podpalacz kamienicy, gdzie w wyniku pożaru zmarły trzy osoby - w areszcie

poz3Prokuratura Rejonowa w Zduńskiej Woli, prowadząca postępowanie wyjaśniające w sprawie pożaru w kamienicy przy Łaskiej 55 w Zduńskiej Woli, do którego doszło w nocy, w piątek, 13 stycznia, ustaliła jego przyczyny. To było podpalenie! I zatrzymała sprawcę.

 

Jest nim 33-letni mężczyzna ze Zduńskiej Woli. To on podpalił mieszkanie, w którym zginęli od ognia mężczyzna i kobieta. Ogień strawił niemal doszczętnie pomieszczenie, w którym przebywali. Pożar szybko objął także korytarz, odcinając im drogę ucieczki. W szpitalu zmarła właśnie trzecia z poszkodowanych osób, lokator kamienicy. Nieoficjalnie mówi się, że sprawca tej tragedii oblał swoje ofiary i mieszkanie substancją łatwopalną, tym samym doprowadzając ofiary do śmierci w strasznych męczarniach. Decyzją sądu mężczyzna trafił na trzy miesiące do aresztu. Podejrzany o podpalenie jest recydywistą. Grozi mu nawet dożywocie.
Jak twierdzi Jolanta Szkilnik, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Sieradzu, ta powoła biegłych psychiatrów, którzy mają ocenić poczytalność zatrzymanego. Przypomnijmy: Do szpitali po pożarze trafiło pięć osób. To poszkodowani zarówno z poparzeniami, jak i z podejrzeniem zatrucia tlenkiem węgla. Jedna osoba, ratując się przed ogniem wyskoczyła oknem. To ludzie w wieku od 40 do 70 lat. Poszkodowani zostali przewiezieni do szpitali w Sieradzu, Łodzi, Pabianicach i Siemianowicach Śląskich. Na oddział poparzeń trafił między innymi mężczyzna z poparzeniami niemal połowy ciała. Niestety, poza parą, która zmarła, w pogorzelisku, do ofiar trzeba dopisać kolejną. Zmarła bowiem jedna z hospitalizowanych osób. 
Część lokatorów z kamienicy znalazła tymczasowe lokum w schronisku przy ul. Dolnej. Część przeniosła się do rodzin. Mają pomoc psychologiczną. Miasto udzieli też pogorzelcom pomoc finansową. Ci, z niecierpliwością czekają na decyzję inspektora nadzoru budowlanego, czy i kiedy będą mogli wrócić do swoich mieszkań.

KaMi S

Fot. PKPSP w Zduńskiej Woli

Podobne z naszego archiwum: -->  https://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/16340-dwie-osoby-zginy-w-nocnym-poarze-w-zduskiej-woli

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama
Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipy...i ćwicz zdziwienie

Wakacje. Przed wyjściem na plażę żona mówi do męża:
– Chciałabym założyć coś, co wszystkich zadziwi!
– Załóż łyżwy...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u