Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności PO RAZ 31. ZAGRA WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

PO RAZ 31. ZAGRA WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

WOS0SIERADZW najbliższą niedzielę, 29 stycznia w całej Polsce i nie tylko, także w regionie sieradzkim zagrają "muzycy" z Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na ulice miast i miasteczek w Sieradzkiem z oznakowanymi puszkami wyjdzie blisko tysiąc wolonatariuszy. Spotkać ich będzie można już od godziny 9.

 

W zbiórki włączyły się także rozgłośnie radiowe: Nasze Radio w Sieradzu oraz Radio Ziemi Wieluńskiej. Podczas audycji na żywo odbywać się będą licytacje orkiestrowych gadżetów i serduszek. Tegoroczny, 31. finał WOŚP odbywa się pod hasłem: "Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich - małych i dużych!" Wolontariuszom w zbiórce może sprzyjać fakt, że 29 stycznia wypada pierwsza w tym roku handlowa niedziela. A zatem można się spodziewać większej frekwencji ludzi na ulicach niż w niedziele niehandlowe. Jeśli macie wiedzę o innych atrakcjach związanych z WOŚP w regionie, które być może pominęliśmy wpisujcie te informacje w komentarzach pod linkiem. Co sztaby zaplanowały? O tym poniżej.

WARTA

Sztab w Warckim Centrum Kultury. Tam od godz. 16 licytacje i szereg atrakcji. O godz. 17 zaplanowano koncerty rodzimych artystów. min. orkiestry dętej i chóru Lutnia.

ZŁOCZEW

Sztab w MOK. Tam od godz. 17 zaplanowano prezentacje młodych wokalistów i zespołów z gminy.

SIERADZ

- WOŚP w tym roku zagra tradycyjnie także w Sieradzu. Na terenie miasta utworzono kilka sztabów: przy Szkole Podstawowej nr 1, Szkole Podstawowej nr 6 oraz Szkole Podstawowej nr 9. Kolejny działać będzie także w Naszym Radiu, na antenie którego prowadzone będą tradycyjne licytacje. Będzie uliczna zbiórka, radiowa aukcja, zbiórka krwi, konkurs zręczności kierowców i Światełko do Nieba o godz. 20 na placu Wojewódzkim, ale bez huku fajerwerków, bo będzie to pokaz laserowy. Pojawiło się też ciekawe wyzwanie dla rowerzystów. z dwoma inicjatywami wyszło miasto. Magistrat zachęca rowerzystki i rowerzystów do wytyczenia i pokonania w dniu finału WOŚP trasy w kształcie serca przy wykorzystaniu aplikacji Aktywne Miasta. Uczestnicy proszeni są potem o udostępnienie trasy przejazdu w social mediach (fb/instagram) z hasztagiem #wykręćserce. Dla 10 osób, które wykonają najbardziej zbliżone do kształtów serca trasy, miasto przygotowało upominki.

- W sieradzkim punkcie pobrań regionalnego Centrum Krwi i Krwiodawstwa (ul. ul. WNUKA 10 LOK. S6) odbędzie się WOŚP-owa zbiórka krwi. Zgłaszać się można w godz. 8-11. Będzie także atrakcja dla miłośników motoryzacji. To w postaci Konkursu Zręczności Kierowców. Rozpocznie się o godz. 11 na terenie Ośrodka Doskonalenia Techniki Jazdy przy ul. Sikorskiego 1 w Sieradzu.- Wystarczy mieć trochę chęci i samochód żeby porywalizować, poprawić swoje umiejętności oraz wspomóc Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy - zachęcają organizatorzy z Sieradzkiego Stowarzyszenia Sportu Motorowego Team50. Wstęp dla kibiców - darmowy. Zapisy: od godz. 10:00 do 11:00 (na miejscu). - Nasze.fm gra z WOŚP. Link do licytacji na antenie Naszego Radia w Sieradzu: --> https://www.nasze.fm/wosp Wśród szeregu pakietów, biżuterii, voucherów i innych atrakcji znajdują się tam m.in. koszulkI z autografem Roberta Lewandowskiego i Rafała Trzaskowskiego.

SOKOLNIKI

Wolontariusze od rana będą kwestować do puszek WOŚP na ulicach całej gminy. A do swojej siedziby zaprasza GOKSiT w Sokolnikach od godz. 16. Dużo dobrej muzyki, tańca, wspaniałych rzeczy ofiarowanych na licytację. Na amatorów historii będzie czekała grupa rekonstrukcyjna SHBON z Wielunia. Odbędzie się również sprzedaż kosmetyków firmy FARMASI, opartych na wyciągach organicznych i zdrowotnych (5% od sprzedaży przekazana będzie na WOŚP) oraz będzie można skorzystać z zabiegu satynowego na dłonie (całość kwoty będzie przekazana na WOŚP). Dodatkowo w tym dniu odbędzie się Dzień Dawcy Szpiku dla wszystkich, którzy zechcieliby zarejestrować się jako potencjalni dawcy szpiku. Tak jak co roku nie wyjdziecie od nas głodni - bufet będzie obficie zaopatrzony, a dzieci na pewno zadowoli specjalnie przygotowany dla nich kącik.

WIERUSZÓW

To ostatni świąteczny dzwonek, gdzie można wspólnie pośpiewać kolędy. To kolędowanie będzie niezwykłe z trzech powodów: Wystąpią przed nami bardzo młodzi muzycy, po drugie, grają z taką energią jak Golec Orkiestra. po trzecie grają na instrumentach żywych, głośnych, instrumentach klawiszowych, będzie gitara basowa, trąbka, perkusja i wokal. Na wspólne kolędowanie wstęp jest wolny. Serdecznie zaprasza o godz. 17:30 Wieruszowski Dom Kultury. Będą też licytacje na rzecz WOŚP. O godz. 20 - światełko do nieba.

WIELUŃ

Grupa Wielton zaprasza do licytacji zwiedzania swojej siedziby. Termin realizacji przedmiotu aukcji zostanie indywidualnie ustalony ze zwycięzcą po jej zakończeniu i wpłacie wylicytowanej kwoty. Link do aukcji: --> https://allegro.pl/oferta/zwiedzanie-dzialu-rnd-grupy-wielton-w-wieluniu-13160251105

- Licytacją serduszek na antenie Radia Ziemi Wieluńskiej rozpocznie się 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Wieluniu. To już wieloletnia tradycja, że zbiórkę zaczynamy w radiu, a całość kończy się wieczorem światełkiem do nieba. Po drodze są zbiórka uliczna do puszek oraz koncerty lokalnych zespołów.

- Zaczynamy licytację o godzinie 10, a zakończymy, mam nadzieję z ogromną kwotą, o godzinie 12. W zeszłym roku z samej licytacji serduszek na antenie Radia ZW udało nam się zebrać aż 73 tys. 300 zł. To była ogromna kwota, za którą dziękujemy, i w tym roku prosimy o jeszcze więcej – mówi Magdalena Wujec z wieluńskiego sztabu WOŚP.

– Tradycyjnie będą 3 złote serduszka, 3 srebrne i 3 bursztynowe. Już drugi rok z rzędu udało nam się pozyskać złotą kartę WOŚP – mówi Marcin Bernaś, szef wieluńskiego sztabu WOŚP. – Ona jest pokryta 24-karatowym złotem i też zachęcam do licytacji. W tamtym roku ta karta osiągnęła kwotę 5 tys. zł. W tym roku mam 110 wolontariuszy. Mogą oni liczyć, dzięki dobroci naszych sponsorów, na ciepły posiłek, będzie to zupa. W tym roku, po raz pierwszy, Finał WOŚP będzie odbywał się w hali sportowej przy Zespole szkół nr 1 w Wieluniu.

- W tym roku gramy dla wszystkich małych i dużych, ponieważ chcemy wygrać z sepsą. Według Światowej Organizacji Zdrowia sepsa jest przyczyną 20% wszystkich zgonów. I dotyczy to dorosłych i dzieci. I bardzo ważne jest, aby w sytuacji, kiedy pojawi się sepsa, było szybkie rozpoznanie. I właśnie na to w tym roku zbiera Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, aby wyposażyć szpitale w odpowiedni sprzęt do diagnostyki, aby wdrożyć szybkie leczenie – dodaje Magdalena Wujec. Więcej na: --> https://www.radiozw.com.pl/wielun-biega-zaprasza-na-bieg-z-okazji-wosp/

BŁASZKI

Sztab w Centrum Kultury w Błaszkach. Od godz. 16 zaplanowano koncerty i licytacje. Wystąpią m.in. trzy zespoły: Gangsters Rock, Modest Projekt i Momenty. Szczegóły na plakacie.

UNIEJÓW

można wesprzeć WOŚP na jeden z trzech sposobów. - Aukcje uniejowskiego sztabu 3122 w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. https://allegro.pl/uzytkownik/sztab3122 - „Wirtualna puszka” pozwoli włączyć się wszystkim w zbiórkę bez wychodzenia z domu – wystarczy kliknąć w link i zrobić przelew na https://eskarbonka.wosp.org.pl/jmkaaq...

- Zbiórkę można wesprzeć wrzucając pieniądze do puszek stacjonarnych. Te zostały już wystawione w kilku uniejowskich obiektach. Lista obiektów na plakacie w galerii.

SZADEK

Sztab w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury. Właśnie w nim o godz. 18.30 zaplanowano licytacje orkiestrowych gadżetów. O godz. 20 - światełko do nieba.

ZAPOLICE

Sztab w Gminnym Ośrodku Kultury. W programie: Godz. 10.30 morsowanie WOŚP nad Widawką w Jeziorku. Od godz. 13 do godz. 16 akcja "podejdź do płota", czyli zbiórka na wsiach gminy Zapolice. SUZUKI GS550 z 1979 roku - to ten wyjątkowy sprzęt zorganizowali motocykliści z Zapolic na coroczną akcję na rzecz WOŚP. Będzie można zrobić sobie zdjęcie do kalendarza WOŚP w GOKiS w Zapolicach w niedzielę w godz. 14 - 19. Puszki stacjonarne staną w sklepach: Sedal i Damis w Zapolicach, Delikatesik w Rembieszowie, Majster i Stacja Paliw w Zapolicach.

SĘDZIEJOWICE

- 28 stycznia o godz. 10 do godz. 15 - Turniej na rzecz WOŚP o Puchar Wójta Gminy Sędziejowice. Wpisowe wynosi 150 zł.
- 29 stycznia od godz. 10:30 - I Sędziejowicki Bieg "Policz się z cukrzycą" Stadion Gminny w Sędziejowicach.
- 29 stycznia, Od godz. 15 w GOK w Sędziejowicach
W trakcie 31. Finału w Gminie Sędziejowice odbędzie się szereg licytacji, a w między czasie wystąpią:
- „Mali Sędziejowiczanie” grupa przedszkolna.
- Pokaz I Pomocy – Sławomir Sobala.
- Młodzieżowa Kapela Skrzypcowa „Młodzi Sędziejowiczanie”.
- Zespoły tańca nowoczesnego: „Mała kontra” i „Kontra”.
- Studio piosenki „Metrum”. - „Dzieci z Doliny Grabi”.
- Zespół Śpiewaczy „Sędziejowianki”.
- Kapela Podwórkowa „Sędziej”.

ŁASK

Sztab będzie się mieścił w Łaskim Domu Kultury. Placówka będzie czynna dla darczyńców od godz. 15. Wcześnie w godz. 10 - 13: zaplanowano 31 okrążeń na 31. Finał WOŚP - event joggingowy w Centrum Lekkoatletycznym przy SP nr 5 (osiedle Batorego). Szczegóły i informacje pod nr tel.: 43 675 37 13 O godz. 20 Światełko do Nieba (przy wejściu głównym do ŁDK od ul. Narutowicza). O godz. 11 - WOŚP - Morsowanie w Kolumnie. Plaża "Pod Bykiem" w Kolumnie. Godz. 20 - światełko do nieba.

ZDUŃSKA WOLA

- Godz. 8 -. 12 trwać będzie akcja "Krew ratuje życie". Krew można będzie oddać w stacji krwiodawstwa przy ul. Dąbrowskiego 10 w Zduńskiej Woli.
-Od godz. 9 - 18 w namiotach na terenie PMOS przy ul. Dolnej w Zduńskiej Woli będzie czynna kawiarenka z gorącymi napojami i ciastami, będzie też rozgrzewająca zupa.
-Od godz. 9 do godz. 20 na terenie PMOS przy ul. Dolnej w Zduńskiej Woli będzie możliwość wrzucania datków do wielkiej puszki na dziedzińcu. Można się też będzie wpisać na wośpową listę obecności. Tam też wystawa plakatów i gadżetów z historii WOŚP w Zduńskiej Woli.
- Od godz. 10 do godz. 12 akcja "Otwarty gabinet prezydenta Konrada Pokory". W Urzędzie Miasta Zduńska Wola będzie można zajrzeć do prezydenckiego pokoju i zostawić datek dla WOŚP (https://zdunskawola.pl/siema/ ).
- Od godz. 10 do godz. 13 zduńskowolski bieg "Policz się z cukrzycą". Nad Kępinę zaprasza Biegam Bo Lubię Zduńska Wola. Będzie można pobiec, przespacerować się lub przejechać wokół zbiornika i dostać medal. Oczywiście wpisowe to wrzucenie datku do puszki.
- Od godz. 10 do godz. 12 Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z OSP Zduńska Wola przed Ratuszem na pl. Wolności poprowadzi zajęcia z pierwszej pomocy przy zderzeniu drogowym.
-Od godz. 10 do godz. 12 na pl. Wolności pokaz psów pracujących - ratownictwo i pies przewodnik.
-Od godz. 10 do godz. 13 na pl. Wolności w Zduńskiej Woli będzie można oklejać wośpmobil. Pod Ratuszem będzie czekała na chętnych Sylwia Dembowska.
- Od godz. 11 do godz. 15 w Sali Seniora MDK Ratusz, warsztaty dla dzieci prowadzone wspólnie z ZHP Zduńska Wola.
- Godz. 13 parada przejedzie ulicami Zduńskiej Woli z pl. Wolności na PMOS. Po paradzie Ochotnicza Straż Pożarna w Janiszewicach oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Zduńskiej Woli połączą swoje siły, aby przeprowadzić pokaz ratownictwa technicznego.
- Od godz. 13 do godz. 20 oklejanie WOŚPMOBILA, na terenie PMOS.
- Od godz. 13.30 do godz. 20 przy Dolnej będzie można zrobić sobie zdjęcie na ściance WOŚP.
- Godz. 14 koncert orkiestry dętej na scenie PMOS przy ul. Dolnej.
- Godz. 18 na PMOS strażacy z OSP Zduńska Wola przeprowadzą pokaz profilaktyczny.
- Godz. 18 - 18.30 koncert plenerowy na PMOS przy ul. Dolnej
- Godz. 18.30 do godz. 20 Wielka Licytacja na PMOS przy ul. Dolnej
- Od godz. 18.30 do godz. 22 koncerty w sali kameralnej MDK Ratusz. Wystąpią trzy zespoły grające muzykę alternatywną ze Zduńskiej Woli, Gdyni i Szczecina: Tabula Raza, Violet Ambulance i Offensywa.
- Godz. 20 światełko do nieba - Teatr ognia na boisku przy ul. Piwnej.

W międzyczasie trwać będą licytacje w autobusie MPK. Pojawi się on: o godz. 12:30-13:00 przed Ratuszem; o godz. 13:15-13:30 przed marketem „Biedronka” na osiedlu Południe; o godz. 13:45-14:15 Parking przy markecie „Lidl”; o godz. 14:30-15:00 market „Biedronka” przy siedzibie państwowej straży pożarnej.

KaMi S

 

WOSP0WIELUN

WOSWIERUSZOW

WOSP0HALA

WOS0UNIEJOW

wosp0SOKOLNIKI

WOSBLASZKI

WOSP

wosp0ezd

woezd

WOS201

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Zaloguj

Reklama
Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipy...i ćwicz zdziwienie

Wakacje. Przed wyjściem na plażę żona mówi do męża:
– Chciałabym założyć coś, co wszystkich zadziwi!
– Załóż łyżwy...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u