Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności DNI SIERADZA'2023 - cały miesiąc zabawy

DNI SIERADZA'2023 - cały miesiąc zabawy

29dnisieradza26MAJAJuż 28 maja zainagurowane zostaną tegoroczne DNI SIERADZA. Wydarzenia im towarzyszące zaplanowano na cały miesiąc. Gwiazdą święta miasta będą Dawid Kwiatkowski.

 

- Przyzwyczailiśmy się, że Dni Sieradza to tylko dwa, trzy dni zabawy. W tym roku chcielibyśmy zaproponować sieradzanom rozwiązanie, w którym okazją do zabawy będzie niemal cały czerwiec - mówi Paweł Osiewała, prezydent Sieradza
- W ubiegłym roku z powodów finansowych zrezygnowaliśmy z Open Hair Festival, ale w zamian zaproponowaliśmy mieszkańcom miasta i regionu kilkadziesiąt koncertów, wydarzeń kulturalnych, rozrywkowych i sportowych, które trwały przez całe lato. To się sprawdziło i w tym roku chcemy wprowadzić podobną formułę plus oczywiście, jako główne wydarzenie organizujemy OHF - kontynuuje prezydent.
Dni Sieradza' 2023 przyjmą więc nieco inną formułę. - Budżet Miasta nie pozwala na organizację dwóch dużych wydarzeń ale podobnie, jak w ubiegłym roku, sieradzanie w sezonie będą mogli wybierać wśród wielu mniejszych imprez organizowanych niemal co tydzień, a same Dni Sieradza potrwają cały miesiąc - zapowiada kierownik referatu promocji Urzędu Miasta Sieradza Michał Sitarek.
Świętowanie zacznie się już 28 maja Sieradzkimi Wrotami Czasu, które tradycyjnie odbędą się na wzgórzu zamkowym. W tym roku czeka jeszcze więcej historycznych atrakcji. Dzień później odbędzie się uroczyste nabożeństwo poświęcone patronce miasta czyli św. Urszuli Ledóchowskiej. Msza św. zaplanowana jest w kościele przy ul. Krakowskiem Przedmieściu, którego św. Urszula Ledóchowska również jest patronką.
1 czerwca na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbędą się XXXV Letnie Igrzyska Sportowo-Rekreacyjne Sieradzkich Przedszkolaków. 3 czerwca, wraz z siostrami Urszulankami zapraszamy na plac przed klasztorem na Jarmark Urszulański. Pozostała część czerwca upłynie pod znakiem koncertów, wydarzeń sportowych i rekreacyjnych. Z całą pewnością uwagę sieradzan i nie tylko, przyciągnie koncert Dawida Kwiatkowskiego 23 czerwca oraz pasjonujący finisz blisko 200 kolarzy na mecie III etapu Międzynarodowego Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków, która 29 czerwca będzie ulokowana na placu Wojewódzkim. Organizatorami wydarzeń jest Urząd Miasta Sieradza, Sieradzkie Centrum Kultury, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji a także organizacje pozarządowe przy wsparciu środków Miasta Sieradza.

Co będzie działo się w czerwcu?
- 1.06. Igrzyska Przedszkolaków
- 3.06. Technologiczny Dzień Dziecka
- 3.06 Jarmark Urszulański
- 3-4.06 Mistrzostwa Województwa w Tenisie Amatorów
- 9.06 koncert w CiK
- 10.06 Lekkoatletyczne Grand Prix Sieradza dla Dzieci i Młodzieży
- 10 - 11.06 OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ TENISOWY „SIERADZ CUP”
- 10.06 koncert na Rynku
- 11.06 Jubileusz Miejskiej Orkiestry Dętej
- 16.06 spektakl Teatru Jaracza
- 17.06 II Marsz Tropem Sieradzkich Mostów
- 17.06 Turniej Tenisowy dla dzieci i młodzieży połączony z piknikiem rodzinnym i meczem tenisowym kobiet Sieradz vs. Widawa
- 18.06 Ogólnopolski Turniej piłki Nożnej „Balcerzak Cup”
- 23.06 warsztaty w Centrum Informacji Kulturalnej
- 23.06 koncert Dawid Kwiatkowski
- 24.06 Początek sezonu letniego, uruchomienie obiektów sezonowych: Basenów przy ul. Portowej, Kąpieliska strzeżonego nad rzeką Wartą, Parku linowego ze ścianką wspinaczkową
- 25.06 koncert na Rynku
- 25.06 Otwarty Turniej Siatkówki Plażowej
- 29.06 meta III etapu Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków.

KaMi S

FORM_HEADER

FORM_CAPTCHA
FORM_CAPTCHA_REFRESH

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama
Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u